You are not connected. Please login or register

Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj.

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Thu 03 Jun 2010, 6:15 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Da li ste čitali ?

Last edited by Zla_Sam on Sun 30 Oct 2011, 4:52 pm; edited 1 time in total

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sun 06 Jun 2010, 2:14 pm

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥

Werewolf in Town
Werewolf in Town
Citala sam. Smile
Jedna od retkih lektira koje mi se dopadaju. ^^
Ljevin <3

3 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sun 06 Jun 2010, 5:13 pm

dancica

Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls
nisam je jos imala za lektiru jer imam tek 14 god
ali sam ipak procitala oba dela iz dosade prosli i preprosli raspust
jako mi se svidio prikaz tadasnjeg drustva i morala

4 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sat 10 Jul 2010, 9:38 pm

snow white

Invited in
Invited in
E, ovo me čeka u srednjoj.
Ne verujem da ću započeti pre nego što bude obavezno...

5 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sat 10 Jul 2010, 9:45 pm

Delena ♥

Your Best Friend is a Witch
Aham. U 2. razr. srednje.
Ok je knjiga, iako mene lektire obično jakooo smaraju. ˘˘

http://www.facebook.com/jocovic.marina

6 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sat 10 Jul 2010, 9:53 pm

pendragons

Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.
Obozavam je <3 Jedna od najlepsih knjiga <3
i mnogo se iznerviram kada cujem da je mnogi srednjoskolci nisu procitali ili ih mrzi Rolling Eyes (medju njima je i moj brat -.-)

http://destinedtobe.tumblr.com/

7 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sat 10 Jul 2010, 10:38 pm

eatmyfeelings

First Bite
First Bite
Compel.Me.Damon wrote:Obozavam je <3 Jedna od najlepsih knjiga <3
i mnogo se iznerviram kada cujem da je mnogi srednjoskolci nisu procitali ili ih mrzi Rolling Eyes
Slazem se sa ovim... ja sam bila medju tim srednjoskolcima koji je nisu procitali ali ne jer me mrzelo jer nisam stizala,ali sam zato prosle godine,na raspustu[kad sam imala i da ucim]uzela i procitala je...i definitivno je jedna od najlepsih knjiga koje sam ikada procitala i greota je zanemariti je Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

You really think a relationship should be that hard?

No one writes songs about the ones that come easy.
http://www.twitter.com/NinaDobrevSRB

8 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Tue 27 Jul 2010, 11:29 pm

Twin.flames

Seeing Ghosts Of Your Past.
Seeing Ghosts Of Your Past.
i mnogo se iznerviram kada cujem da je mnogi srednjoskolci nisu procitali ili ih mrzi (medju njima je i moj brat -.-)

I ja sam medju njima. Ja jednostavno ne mogu da nateram sebe da citam lektire. Ne mogu. ^^
Karenjinu sam obradila koristeci internet, interpretacije i razne sveske. Very Happy I kada smo radili pismeni (Ana Karenjina: gresnica ili nesrecnica) obecala sam sebi da cu da je procitam na raspustu. Nisam jos xD

9 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Tue 27 Jul 2010, 11:48 pm

Tasha'94

Dear Diary ...
Dear Diary ...
Ah, to je nesto sto bi trebalo da procitam sad na raspustu. Rekla sam sebi da cu krenuti sa citanjem 1. avgusta. Ae da vidimo i to cudo. Very Happy

10 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Mon 07 Feb 2011, 7:23 pm

chocolateChanel.

Administrator
Administrator
uh. citala sam sve lektire, pa sam sad i ovu procitala. moram da kazem da mi je u nekim delovima bila dosadna, ali tolstoj je pokazao sta znaci knjizevnost, sta znaci rusija. ljubav je glavni motiv i za zivot i za smrt u ovom romanu i to je jako dobro predstavljeno. ljevin i ana - kao kontrast; ana bice koje od ljubomore, ocajanja u svojoj bezizlaznoj situaciji nalazi jedino smrt kao resenje. po meni, to je kukavicki potez. najteze jeste ziveti i boriti se, ali naravno, svako ima svoj nacin. njen lik mo se ne svidja, mozda zato sto ni u jednom njenom postupku ne mogu da pronadjem sebe.s druge strane, tu je ljevin koji biva nemilosrdno odbijen od one koju smrtno voli i to ga slama. ali on nalazi privremeni lek-njegovo imanje na selu. prva ja verujem da da bi se prebolelo nesto, treba pronaci srecu i necem drugom. on je to dugo radio, ali je konacno shvatio, videvsi kiti, da je ta ogromna ljubav samo zataskana duboko u njemu. i konacno mu se sreca osmehuje. zeni se kiti i dobija njeno dete. naravno, kao i svaki par, imaju problema, ali ljubav ih miri.
tako da, ovo jeste jedna lektira, ali ostavila je na mene neki utisak. mozda zato sto je ovo tema koja mene zanima, ali prosto nacin na koji se ljudi bore- granica izmedju zivota i smrti daje ovom romanu dinamicnost. ovo nije samo bezveze ispricana prica, vec nam njom tolstoj salje poruku o tome kakva licnost moras da budes da bi opstao u ovom surovom svetu.
toliko od mene. xD

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Svako ima svoju srećnu zvezdu. Neka moja noćas prati tebe. ~

11 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Mon 07 Feb 2011, 11:21 pm

Starlight

Moderator
Moderator
citala sam je, jako mi se dopala.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"Because in the end when you lose somebody, every candle, every prayer, is not going to make up for the fact the only thing that you have left is a hole in your life where that somebody used to be and a rock with a birthday carved into it that I'm pretty sure is wrong."

12 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sun 13 Mar 2011, 5:55 pm

phoenix00

Invited in
Invited in
Ne dopada mi se.
Ana je čudna žena, nije mi se dopao njen lik. Uništi život Vronskome, ali, zaboga, iz ljubavi. Razumem ja da ona nije volela muža i da joj je to bila prva ljubav koja ju je naterala da prekrši društvena pravila, ali zameram joj (zameram Rolling Eyes Teško je objasniti.) to što je ostavila dete. I onda si s Vronskim, okej, s Vronskim si. I onda postaješ nenormalno ljubomorna i posesivna, bez razloga (čovek mora da MOŽE DA DIŠE da bi živeo)i ugušiš ga, ubiješ se, ubiješ njega, uništiš roman i ubiješ mene koja se kaje što je i počela da čita lektiru. lol! Da nije lektira, odletela bi u kantu već na pola knjige. Very Happy

13 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Tue 12 Apr 2011, 8:37 am

Lady Autumn

Invited in
Invited in
Čitam ovih dana, lektira sad...

http://www.newmoon-balkan.com/forum

14 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sun 24 Apr 2011, 2:58 pm

Shelly Stoudes

At Mystic Grills
At Mystic Grills
Čula sam od mnogih da je odlična knjiga, pa je možda pročitam i pre nego što mi bude lektira. Smile

15 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sun 08 May 2011, 2:54 am

MissNothing

Someone's New in Your World
Someone's New in Your World
Smorila :O Jste da ima finih scena i dogadjaja al toliko opisa i Ljevinovog filozofiranja je previse

http://vampire-fans.forumotion.eu/

16 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sun 08 May 2011, 6:49 pm

Little.Star.On.The.Sky

Original Vampire
Original Vampire
widi owo skoro swi cxitali sem mene .. e pa ja wam 0becawam da cxim pr0cxitam da cu kazxem swoje misxljenje o owoj knjizi ^^

17 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sat 06 Aug 2011, 5:50 pm

fearless.

You Are in Love With a Vampire
You Are in Love With a Vampire
Procitala sam za lektiru.
Mnogo mi se svidela.
Ima delova (Ljevinovih) koji su mi bili strasno dosadni, cak sam neke i preskocila. Very Happy
Ali i pored toga, knjiga je divna.
Anu ne volim. Toliko puta u toku citanja sam razmisljala o njoj, ali nisam mogla da je razumem.
phoenix00 wrote:Ana je čudna žena, nije mi se dopao njen lik. Uništi život Vronskome, ali, zaboga, iz ljubavi. Razumem ja da ona nije volela muža i da joj je to bila prva ljubav koja ju je naterala da prekrši društvena pravila, ali zameram joj (zameram Rolling Eyes Teško je objasniti.) to što je ostavila dete. I onda si s Vronskim, okej, s Vronskim si. I onda postaješ nenormalno ljubomorna i posesivna, bez razloga
Omiljeni par su mi Kiti i Ljevin. srce
Obozavam ovo:
"The place where [Kitty] stood seemed to him a holy shrine, unapproachable, and there was one moment when he was almost retreating, so overwhelmed was he with terror. [...] He walked down, for a long while avoiding looking at her as at the sun, but seeing her, as one does the sun, without looking."

18 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Sat 06 Aug 2011, 5:58 pm

Starlight

Moderator
Moderator
jao, ja sam bas volela Anu. ja sam inace slaba na flipnute likove, i u knjigama i u serijama.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"Because in the end when you lose somebody, every candle, every prayer, is not going to make up for the fact the only thing that you have left is a hole in your life where that somebody used to be and a rock with a birthday carved into it that I'm pretty sure is wrong."

19 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Fri 02 Dec 2011, 4:30 pm

Rose ♥

Sviđa mi se knjiga. Very Happy
Istina - ima delova sa Ljevinom koji jakoo smaraju, bespotrebni su, ali je, bez obzira na to, priča jako dobra.

Mi smo imali suđenje Ani na časovima srpskog, i bilo je jako zanimljivo. Na kraju smo izglasali da Ana nije kriva.
Smatram da je za sve krivo društvo u kom su živeli, ti njihovi običaji, pravila, patrijarhalan način života. Sve je previše uštogljeno, zatvoreno. Ljudi nisu slobodni.
Razumem Anu, ali je ne opravdavam.
Ne mogu da opravdam što je ostavila sina (btw, plakala sam kad je išla da ga vidi, kad se vratila iz Italije).

U svakom slučaju, cela ta priča Ana-Vronski-Karenjin je...bljak.
Ljubav između Ane i Vronskog? Ne.
Pre će biti da je strast koja je vremnom prestala.

Ne volim ih.

Ali, poučna je knjiga. I jedva čekam da je pročitam ponovo, za par godina.
Baš me zanima kakvo ću tad mišljenje imati o Ani.

20 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Wed 04 Jan 2012, 1:59 pm

chocolateChanel.

Administrator
Administrator
uh. citala sam sve lektire, pa sam sad i ovu procitala. moram da kazem da mi je u nekim delovima bila dosadna, ali tolstoj je pokazao sta znaci knjizevnost, sta znaci rusija. ljubav je glavni motiv i za zivot i za smrt u ovom romanu i to je jako dobro predstavljeno. ljevin i ana - kao kontrast; ana bice koje od ljubomore, ocajanja u svojoj bezizlaznoj situaciji nalazi jedino smrt kao resenje. po meni, to je kukavicki potez. najteze jeste ziveti i boriti se, ali naravno, svako ima svoj nacin. njen lik mo se ne svidja, mozda zato sto ni u jednom njenom postupku ne mogu da pronadjem sebe.s druge strane, tu je ljevin koji biva nemilosrdno odbijen od one koju smrtno voli i to ga slama. ali on nalazi privremeni lek-njegovo imanje na selu. prva ja verujem da da bi se prebolelo nesto, treba pronaci srecu i necem drugom. on je to dugo radio, ali je konacno shvatio, videvsi kiti, da je ta ogromna ljubav samo zataskana duboko u njemu. i konacno mu se sreca osmehuje. zeni se kiti i dobija njeno dete. naravno, kao i svaki par, imaju problema, ali ljubav ih miri.
tako da, ovo jeste jedna lektira, ali ostavila je na mene neki utisak. mozda zato sto je ovo tema koja mene zanima, ali prosto nacin na koji se ljudi bore- granica izmedju zivota i rti daje ovom romanu dinamicnost. ovo nije samo bezveze ispricana prica, vec nam njom tolstoj salje poruku o tome kakva licnost moras da budes da bi opstao u ovom surovom svetu.
Ne osuđujem Anu, daleko od toga. Još uvek ponekad razmišljam o tome. I nekad nalazim razloge da je opravdam. Mada, s druge strane dete je dete. Nema ništa prečeg od toga. I ja to kažem.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Svako ima svoju srećnu zvezdu. Neka moja noćas prati tebe. ~

21 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Fri 06 Jan 2012, 9:41 pm

ElenaGilbert

At Mystic Grills
At Mystic Grills
Nisam celu procitala jer nisam imala vremena, ali dobra je knjiga. Naravno Ljevinovi delovi kad kosi i ostalo smaraju, ali ok je knjiga.

22 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Fri 06 Jan 2012, 9:41 pm

Issi

Dear Diary ...
Dear Diary ...
OMILJENA knjiga! i prva koja je ostavila dublji utisak na mene... delove kad Ljevin kosi sam mucno i tesko procitala, ali imam toliko lepih uspomena na ovu knjigu da mi nije smetalo srce

http://taylorswift-serbia.weebly.com/

23 Re: Ana Karenjina - Lav Nikolajevič Tolstoj. on Wed 11 Jan 2012, 4:48 pm

LoveDamon

At Mystic Grills
At Mystic Grills
Obozavam Anu Karenjinu i mislim da bi svi trebali da je procitaju,dva puta sam je procitala,u drugoj godini i kasnije.
Jedino me je nerviralo i bilo mi dosadno dok je Ljevin kosio 20 i nesto strana.

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]