You are not connected. Please login or register

05. The Killer

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 05. The Killer on Thu 18 Oct 2012, 7:12 pm

Starlight

Moderator
Moderator
Sinopsis:

Spoiler:
OBELEŽJE LOVCA — Stefan i Klaus formiraju savez kako bi pokušali da zaustave opasnost koju je Connor pustio na grad. Kada Connor uzme Jeremyja, Matta i April za taoce u Mystic Grillu, Stefan i Damon se svađaju oko najboljeg plana za spašavanje što Elenu opet stavlja između dva brata. Situacija ubrzo postaje i nasilna kada Klaus šalje jednog od svojih hibrida, Deana, da se suprotstavi Connoru. Caroline biva iznenađena kada vidi Hayley u kući Lockwoodovih. U međuvremenu, profesor Shane radi sa Bonnie kako bi joj pomogao da se otarasi njene krivice i njenih strahova.

Spisatelji: Michael Narducci
Režija: Chris Grismer
Emitovanje: 8. Novembar 2012.

Promo video:
/

Episode Stills:
[Link]

Webclip:
/

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.]

"Because in the end when you lose somebody, every candle, every prayer, is not going to make up for the fact the only thing that you have left is a hole in your life where that somebody used to be and a rock with a birthday carved into it that I'm pretty sure is wrong."

2 Re: 05. The Killer on Thu 18 Oct 2012, 8:02 pm

Warrior Princess

Original Vampire
Original Vampire
Bas pocinje da se zahuktava... Very Happy

3 Re: 05. The Killer on Thu 18 Oct 2012, 9:06 pm

together.forever♥

Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls
Warrior Princess wrote:Bas pocinje da se zahuktava... Very Happy
Daaa u ovo mi se dopada Very Happy

4 Re: 05. The Killer on Thu 18 Oct 2012, 10:24 pm

Em (:

Moderator
Moderator
Smeta mi što su im nazivi epizoda apsolutno uninventive. Neka se ugledaju na OTH ili Grey's Anatomy.

Ali da, što se radnje tiče, čini se kao napeta epizoda.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

5 Re: 05. The Killer on Sun 28 Oct 2012, 6:40 pm

jelena-ketrin

Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls
Pa nesvidja mi se bas puno ne pominju nigde elijah

http://vampires.rs

6 Re: 05. The Killer on Fri 09 Nov 2012, 2:30 am

Rose ♥

Your Best Friend is a Witch
Fenomenalna epizoda!! oduševljena sam. :')

"I’m fine with her either way, brother."

[You must be registered and logged in to see this link.]

Meni ništa više nije potrebno da bi mi pokazali da je DE endgame, da se isplati verovati u DE i da ONI UVEK PREŽIVE. ♥ Sve njihove scene u ovoj epizodi su bile prajsles. Posebno ona u šumi kada Elena gleda samo u Dejmona dok shvata šta je uradila, i kada ON UMIRE IZNUTRA jer ne može da joj priđe zbog mutavog Stefana. KAKO JE TO BIO SAVRŠEN TRENUTAK ZA DE ZAGLJAJ!

Žao mi je zbog Elene, nemam pojma šta se dešava sa Džeremijem, ali OVA EPIZODA JE PISANA NAŠIM GLASOM. Sve što sve ovo vreme pričamo je konačno isplivalo. STEFAN JE LITERALLY PRIZNAO DA NE MOŽE DA VOLI OVAKVU ELENU. Aj, ćao, zdravo svima, vaša epik love, sve je palo u vodu. xD

I NEKA JOŠ JEDNOM KAŽE DA JE DEJMON SEBIČAN..ne mogu da dočekam da odgovorim sa gomilom argumenata! Mozak malo?

FORWOOD >>>> . Tajler je jedno srce i verujem da je istina sve što je rekao. Verujem i dalje u Forwood i želim srećnog Tajlera. ♥

Nadam se da stvar sa Džeremijem nije ozbiljna. NE SME da bude hunter. Mnogo su me dirnule Jeremy/Elena scene (sve scene u kojima su pričali uopšte jedno o drugom). On je jedini razlog zašto će ona sve to da strpi :') Predivni su i moraju zauvek da budu tu jedno za drugo. Ako Džeremija pretvore u lovca, razočaraću se, jer on MORA da ostane uz Elenu.

Stefan...well
+ BILO JE I VREME DA TI SE ELENA SUPROTSTAVI! Sve što je uradio u ovoj epizodi je bilo prenisko. Pokušavala sam da se setim nekog njegovog plana koji je uspeo..i nisam se setila nijednog. Eh, moj Stefane, it's time for you to pay for everything you've done. Toliko sebično i jadno stvorenje da nemam reči...

I dalje me boli sve kroz šta Elena prolazi, mnogo je strašno i prepuno drame. Ubeđena sam da će pokušati da se ubije u skorije vreme. :/ GRUPNI ZAGRLJAJ ZA ELENU. Sad

DEAR DIARY. Najavilo je da će epizoda da bude dobra. STARI DOBRI TVD. he Nedostajalo mi je to pisanje. Kad sam čula Stefana, pomislila sam "gle sad kad bude kao u 1x02 kad imaju iste misli,blabla -.-" ali dobro je da su nastavili u suprotnom pravcu.

VOLIM EPIZODU i definitivno prestajem da čitam sve moguće spojlere, jer su epizode najbolje kad ništa o njima ne znam. Very Happy

MORAM JOŠ JEDNOM *fangirling*
Bilo bi lepše da je rekao "I LOVE her either way", al' aj'.. svi znamo da je mislio to. Smile

Micheal Narducci je ponovo pokazao da zna šta radi. UVEK PIŠE ČOVEK NAJBOLJE EPIZODE.

7 Re: 05. The Killer on Fri 09 Nov 2012, 11:08 am

<3 Originals <3

Wearing Your Pro Infinitio Rings.
Wearing Your Pro Infinitio Rings.
KONACNO jedna dobra (u stilu starog TVDa) epizoda Very Happy
Puna akcije emocija.....svega sto i treba da ima Very Happy
Stefan mi se gadi i bukvalno cu poceti da premotavam i njegove solo scene kao sto premotavam SE.
Tyler dusa srce Verujem u Forwood i shipovacu ih do kraja Very Happy
Scena u sumi Sad Kako je Elena gledala u Damona i kako je on umirao iznutra osecajuci njen bol.Vristala sam u monitor "Zagrli je!!!Zagrli jeeeee!!!"
Dobre stare Stemon svadje srce Ja obozavam scene u kojima se oni tuku i msm da mi je cak na momenat bilo zao sto je Damon imao njegov zivot (srce) u rukama i nije to iskoristio (da svesna sam da bi to bilo lose i po DE i po Damona i po celu seriju al sta cu kad me nervira Razz )
Jeremy i Elena srce oni su za mene srce i dusa ove serije ^_^
Matt i Jeremy srce Divno je sto kao jedini ljudi u gradu imaju bar jedan drugog.
Badass Elena i njeno prvo ubistvo Very Happy Boli me sto toliko pati ali jako mi se svidja u takvom izdanju xD
Jeremy i tetovaza....NEEEEEEEEEEEE!!!! Ne zelim i ne mogu to da urade! Ni meni ni njemu ni seriji ni njegovom i Eleninom odnosu :S
Elenin trip u poslednjoj sceni o.O WTF???
I highlight epizode....
"I’m fine with her either way, brother."

I uopste kompletan njihov razgovor xD
Ne znam odakle iko ikad vise planira da izvuce neki jak SE argument posle ove scene.
Ljubav prema Damonu mi je bukvalno na usi izlazila tokom tog razgovora.
Boze koliko je to jedno savrseno bice i koliko je on u stanju da voli srce Pa ja ne mogu....Team Damon FOR LIFE srce

8 Re: 05. The Killer on Fri 09 Nov 2012, 11:40 am

Em (:

Moderator
Moderator
Ja sam vam lepo rekla da okrecu polako pricu u DE smeru. Ne znam koliko ste primetili, ali Stefan koji ne moze da voli Elenu dok je vampir? Mislim staaa? AHAHAHHAHAHAHAHA, koliko sam se nasmejala na to. Epic love, nema sta.

I videcete kako ce lepo izgraditi DE i ako budu pronasli taj lek, sve moze potencijalno da ode u k. :/ Nazalost. Zivim za trenutak kada ce SE da raskinu jer prosto nisu jedno za drugo i nikada i nisu bili.

Inace, ja se stvarno nadam da je Konor mrtav for good. O.o Ne podnosim ga, hah. I BADASS ELENA! Nije mi drago sto ce krivicu sad morati da nosi sa sobom, ali jbt, kako je bila sjajna! Kako je pokazala zube (pun intended). ♥ Nema reci koje bi opisale koliko je obozavam (to uvek kazem, zar ne? Very Happy).

Epizoda je sve u svemu bila solidna, videli smo koliko je manipulativan jebeni Stefan bio i tako. Phew.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

9 Re: 05. The Killer on Fri 09 Nov 2012, 12:14 pm

Mehurić

Ja opet kažem mislila sam da ne mogu da mrzim Stefana više ali zeznula sam se.Poraća mi se od njega.
Elena je meni zanimljivija kao badass,ali patim za starom Elenom.
Damon koji želi da spase Džera pa ljubavi najveće - želim tema badass Deremy i hožu da se Džer obradi Damonu za tetovažu.

Biće zanimljive ove halucinacije.

Posle ovo epizode nema šta da se kaže.DE OTP.

10 Re: 05. The Killer on Fri 09 Nov 2012, 3:56 pm

Starlight

Moderator
Moderator
meni je sjajna epizoda. najbolja do sad ove sezone, iako nema Rebeke. ako ovako nastave, biće bolja sezona od prošle. a opet se plašim, jer su sjajno krenuli i 3.sezonu, do 3x10 sve je išlo sjajno, a onda kreće nagli pad. zaista ne želim da tako bude i sa ovom sezonom. doduše i sad se dosta šeta, prvo ide jedna očajna epizoda, pa sledi sjajna, al bolje tako nego ko u trećoj da sve samo ide nizbrdo.

ovaj Shane mi se ozbiljno dopada. i zanima me kakve on veze ima sa celom pričom, jer očito nije supernatural, a opet, previše mi je samopouzdan da ni nema baš nikakve veze sa tim svetom.

ova April mi je mnogo slatka, i njen lik ima potencijal,al ako nastave da je tako ubacuju bez poente i da radnja nema nikakvu korsti od nje, brzo će dosaditi. bolje da se bace na razvijanje Matta ili Tylera, oni su kao likovi dosta zapsotavljeni, a ne da mi na par epizoda ubace random likušu koja će sigurno umreti.

da,da, Elena krije šta je bilo sa Damonom prethodne večeri, jer navodno to je bila greška jer ona nije bila svoja. da,da, samo ti sebe teši Zubo. xD

"Nobody's going anywhere until I figure out what we're walking into." AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA prosto ne znam dal da se smejem il da plačem ili da krenem da urlam na ekran.

začudo, mnogo su mi se dopale sve scene Bonnie i Shane-a. ne znam kakve planove ima sa njom, al šta god da je u pitanju, samo neka oni imaju što više scena. on je prvi sa kojim Bonnie ima neisforsiranu hemiju i to ne mora da znači u romantičnom smislu, već generalno. dobre su im zajedničke scene.

Elena je zaista moćna u ovoj epizodi. po prvi put, ima pravo da učestvuje u planovima za oslabadjanje, jer je sad po prvi put, u istom rangu sa ostalima. sada je ravnopravna, podjednako sposobna, snažna i njena hrabrost po prvi put ne mora da znači i glupost. u prošloj epizodi, smo videli na žurci pravu Elenu, u ovoj smo je videli još više i to u pravom izdanju. nesputanu i temperamentnu, samopoudanu, a opet osetljivu. više nije u ljušturi u kojoj se krila 3 sezone, i to je plaši, a takodje i može da napravi sjajnog lika od nje,interesantnog za gledanje. svi već znamo koliko je ona dobra osoba. ja u serijama ne tražim dobre likove od kojih uvek znam šta da očekujem, koji će uvek uraditi pravu stvar, bla, bla, tome meni ne služi tv. oni koji će me iznenaditi, ostaviti bez daha, stalno izazivati u meni emocije svojim pogrešnim, kompleksnim i iznenadjujućim postupcima, njih želim da razumem i saznam ZAŠTO. Elena kao vampir, može sve to da podstakne u meni. samo da počne da prihvata sebe kakva jeste. samo to tražim.

najveća ironija epizode, a možda i cele serije ikada - Stefan traži od Elene potpuno poverenje, a da joj prethodno NIŠTA ne kaže, 5 SEKUNDIa nakon što je na NJENE OČI ubrizgao vrbenu sopstvenog brata zato što se ovaj ne slaže sa njim. MOLIM VAS DA MI NEKO OBJASNI ZAŠTO JE ON NAJBITNIJI LIK U OVOJ SERIJI KADA APSOLUTNO NEMA NIKAKVE KARAKTESTIKE DA IOLE PREDSTAVLJA SIMBOL OVE SERIJE.

Hayley mi se mnogo dopada Cerek volela bi da je zadrže neko vreme. doduše Phoebe Tonkin nema mnogo posla sa njom, s obzirom da joj je uloga manje više ista kao u TSC-u. ali ne bunim se. dokle god je Phoebe tu, ja sam zadovoljna. Zubo. xD a naravno kapiram i Caroline. ima pravo da bude i ljubomorna i sumnjičava, s obzirom da nema ideju o čemu se radi i da joj njen dečko krije neku tamo devojku od nje. mada meni i dalje nije jasno ZAŠTO je to Tyler krio od nje. ok, kapiramo da nije imao ništa sa njom, ajde verujemo mu, ali to i dalje nije odgovor na pitanje ZAŠTO. a i jako je generalno Tyler bezobrazan prema Caroline u ovoj epizodi. ko da nije tu, ko da je totalno nebitna, ko da mu je svejedno šta ona misli, a ona još ćuti i trpi čekajući svoj momenat, jer ipak ne želi da ikome bude na smetnji ili da kvari bilo šta i da se na kraju nije pobunila, Tyleru ne bi nikad ni palo na pamet da bilo šta podeli sa njom. jao koliko oni više nemaju nikakve poente.

i mislim da sad zaista vidimo, da sve što je Damon radio u prethodne 3 sezone kako bi Eleni sačuvao život, da mu to nije bio izgovor zato što je posesivan ili zato što joj ne veruje, već je zaista bio nenormalno zabrinut. sada, njih dvoje su tim. pravi tim. on nikada nije mislio da je ona nesposobna, samo da nije dovoljna snažna. a sada, ona postaje pravi bamf.

Jeremy umire pred Stefanovim očima, a njemu je prva reakcija da odnese Connora. ne želim da budem odvratna, ali meni je prosto prelepo gledati koliko se SE raspadaju svakom epizodom i svakim detaljem sve više i više. samo da Elena bude dovoljno dostojanstvena što odavno nije bila i ne dopusti da olako ponovo prelazi preko nekih stvari.

Jeremy/Elena momenat. Jeremy koji zna da ga ona nikad neće povrediti. bezuslovna ljubav koja postoji izmedju njih. i zapravo, najčistiji oblik ljubavi koji imamo u ovoj seriji.

i onda sledi scena kada Elena zakopava Connora i dolaze braća. Elena u svom najranjivijem, a opet i u jednom od najsnažnijih izdanja. suprotstavila se obojici. oni su jedino mogli da ću te i trpe. so fierce.

JEDVA ČEKAM DA SE RAZVIJE OVA PRIČA SA JEREMYJEM. OVO JE SJAJNO. samo da ga ne ubiju na kraju sezone. sjajan zaokret u plotu i u njemu će se odvijati divne unutrašnje borbe ako krene ka tom putu.

"She's not suposed to be this person. I don't want her to be." ovo je priznanje prve klase da Stefan neće voleti Elenu onako kako ju je voleo dok je bila čovek. to je ko kad bi Matt rekao za Caroline da je gora sad nego dok je bila čovek. svaki vampir se razvio u svoje pravo ja NAKON transformacije, svi do sada koje smo videli i kao ljude i kao vampire, imali su takav ishod. i sad da Stefan kaže da on ne želi da Elena bude svoja pravo ja? #epic love "I'm fine with her either way." mislim da je to nešto najlepše što je do sad Damon ikada rekao o Eleni. i da to dokazuje koliko je njegova ljubav prava i ČISTA. najlepše je kada te neko voli zbog onoga što si ne pokušava da te promeni. Stefan sad pokušava da promeni Elenu.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"Because in the end when you lose somebody, every candle, every prayer, is not going to make up for the fact the only thing that you have left is a hole in your life where that somebody used to be and a rock with a birthday carved into it that I'm pretty sure is wrong."

11 Re: 05. The Killer on Fri 09 Nov 2012, 6:40 pm

DEstiny :3

Love Sucks
Love Sucks
Radnja epizode mi se ne svidja, ali epizoda nije losa.

Elena je bila BAMF u ovoj epizodi 100%. Odusevljena sam. Samo cekam da se pomiri sama sa sobom i da prihvati da to sto je sad drugacija ne znaci da je uzasna.

Stelena .. HAHHAHA. Epic love, nemaa. "She's not supposed to be this person. I don't want her to be."
Znaci kad je Elena onakva devojka kakva je prihvatljiva po Stefanovim kriterijumima, je l', onda moze da je voli, a drugacije nikako. I sam pocetak, kada pisu dnevnik, pokazuje koliko njih dvoje nisu sad jedno za drugo i koliko Stefan ne zna u stvari sta se desava sa Elenom. On idealizuje, ne sme da prihvati ono kroz sta ona prolazi, nije dovoljno jak da se bori sa njom, ne voli je dovoljno da je prihvati. Pise kako ima nade, a devojka .. umire u sebi. UMIRE. I sto je najgore .. Stefan nece da nabavi taj lek zbog Elene nego jer on ne zeli da ona bude ovakva. Koja vrsta sebicnosti je to, jebote?! Ja nisam upoznata sa tim.

“I’m fine with her either way, brother.”

Iako nije tehnicki Delena scena, ovo je najbolja DE scena do sada. I pravi pokazatelj sta je DE u stvari. Ljubav, no matter what happens. Understandig. Because "they have something .. an understanding." Receno davne 1x14 i do sada potvrdjivano u svakoj epizodi. I oni se prihvataju .. prihvataju jedno drugo onakvi kakvi jesu, kakvi god da postanu. To je ljubav.
Inace kad je Damon ovo rekao, rasplakala sam se. Doslovno. Sad sam u suzama.

Jeremy ima tetovazu .. zanimljivo. Um .. da li je on to new hunter ili mene oci varaju?

April je slatka. I bio mi je sladak trio Matt, Jeremy i April. Mozda cak njen lik bude imao poentu, after all.

Jeremy & Elena. Cerek

12 Re: 05. The Killer on Sat 10 Nov 2012, 6:44 pm

discobaby

Someone's New in Your World
Someone's New in Your World
Super epizoda,svidja mi se "zla" Elena.Nisam verovala da cu ovo reci,ali Elena vampirica mi se bas bas svidja.

Zao mi je ako je Dzeremi lovac...ali ona tetovaza govori da,verovatno,jeste i kako vampiri idu svojim putem,mislim da ce i on svojim...zao mi je ako se okrene protiv svih njih.Mada,to mi je bas nerealno....

Boni i profesor...sasvim prirodne scene,neisforsirane i taj miran razgovor potvrdjuje da Boni ni nije za ovu seriju i da bi joj prijala neka romanticna komedijica..ona mi je kao Dzulija Roberts-sposobna da glumi samo jednu vrstu uloge i nista drugo.Tako bih volela da napusti seriju.

Svidja mi se sto nema Rebeke,lakse se dise bez nje.

One Elenine halucinacije su mi super,znaci da posle huntera krece novi problem,koji ce da resavaju.

Mnooooogo mi je zao sto Stefan nije naisao kada je Elena "zajasila" Dejmona!!I kako je samo Stefan bio suvisan u sumi,kada je Dejmon trebao da tesi Elenu.Trebali su da ga ubace u sobu i izbace iz sume Wink

Ja i dalje mislim da bi Caroline i Klaus bili divan par zajedno.Tako me podsecaju na one parove iz flesbekova,mislim da bi zivela kao princeza sa njim.Koliko god da mi se on ne svidja,mislim da bi bio bolji sa njom i da je bas,bas voli.Da je toliko voli,da je los,samo zato sto nije sa njom....

Svidjaju mi se Met i Ejpril,bili bi super par.

Stefan....sta reci,svaku epizodu je sve gori i gori.....Ne treba mu Elena vampir?Odlicno!Ima ko je voli i dalje!

13 Re: 05. The Killer on Wed 14 Nov 2012, 3:46 pm

chocolateChanel.

Administrator
Administrator
Pišu dnevnike, kažete? Da li je moguće khm.
Elena nije rekla Stefanu za nju i Damona. To dovoljno govori o svemu.
Ovaj lovac je annoying skroz.
Damon koji uvek pokušava da napravi plan al uradi prema impulsima:)
Damonov komentar za Bonnie i Jeremyja Cerek
Damon/Elena scena damn. Obećao joj je da će spasiti Jeremyja. Damn.
To je ono što Stefan najbolje radi. ZABADA najbliže u leđa. khm.
ZAŠTO JE SADA TYLER BAD GUY? ZAŠTO.
Ove zamke su kul bar xD
Opasna Elena :3
JEREMYYYYYYYYYY DAMN. I njegov i Elenin momenat. BROTP.
Elena je poslušala Damona.Elena je poslušala Damona.Elena je poslušala Damona.Elena je poslušala Damona.Elena je poslušala Damona.Elena je poslušala Damona.
Ta doza očaja nakon toga, damn.
I STEFAN I DAMON LET ME DIIIIIIIIIIE!
DAMON VOLI ELENU KAKVA GOD DA JE. MISLIM DA TO DOVOLJNO GOVORI O VELIČINI NJEGOVE LJUBAVI.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Svako ima svoju srećnu zvezdu. Neka moja noćas prati tebe. ~

14 Re: 05. The Killer Today at 2:06 am

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]