You are not connected. Please login or register

» SPAM » Zabava » Televizija » Elementary

Elementary

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Elementary on Sat 29 Sep 2012, 8:56 am

Zla_Sam

Administrator
Administrator

Američka verzija modernog Sherlocka Holmesa. Jonny Lee Miller (Hackers, Dexter) je Sherlock, Lucy Liu (Charlie’s Angels) je ženski Watson. Radnja je smještena u New York, Sherlock Holmes je bivši narkoman, sada policijski savjetnik, dok je Joan Watson bivša hirurginja koja je izgubila medicinsku dozvolu, a se sada brine da Sherlock ostane čist. Naslov serije je referenca popularnog citata “Elementary, my dear Watson” koji Sir Artun Conan Doyle zapravo nikad nije ni napisao u svojim originalnim romanima. Scenarij je napisao Rob Doherty, koji je prethodno radio na televizijskim remek djelima kao što su Star Trek: Voyager, Medium i ovogodišnji Ringer.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2 Re: Elementary on Mon 01 Oct 2012, 7:56 pm

Nika Kći Zevsova ~

Administrator
Administrator
Ženski Watson je blasfemija, o čemu pričamo.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

They are strong together, and they are each other’s weakness.

3 Re: Elementary on Tue 02 Oct 2012, 3:26 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Kvariti Sherlock/Watson prijateljstvo je blasfemija a pošto za sada nisam osjetila (sexual) hemiju između Sherlocka i Joan, ženski Watson je zapravo uber kul.

Na prvo gledanje mi se serija nije ni malo svidjela. Sama ideja mi je bila blah jer već imamo modernu verziju Sherlocka. Zatim su tu, ženski Watson, NEW YORK, i sam Sherlock.

Ali nakon drugog gledanja sam se totalno oduševila što mi se još nikada prije nije desilo. BBC Sherlock nije izmislio toplu vodu samo zato što su prva moderna verzija Sherlocka, nisu i tačka. Milion serija/filmova je napravljeno na tu foru i još milion će ih biti napravljeno, tako da, MOLIM VAS. Jedini problem s činjenicom da je Watson žensko je to što neće imati nikakvu prepreku da ih naprave ljubavnim parom što bi bio fejl svih fejlova jer Sherlock/Watson prijateljstvo je srce i duša priče o Sherlocku Holmesu. Međutim, nisam osjetila TAKVU hemiju između njih, baš su lijepo odradili njihovo prijateljstvo, nešto su na foru Nolan/Emily iz Revenge [msm na takvu nekakvu hemiju], i Joan je jebeno awesome. Naravno, mogu u svakom trenutku da ih spoje u ljubavnom smislu ali trenutno ne ciljaju na to i neću da hejtujem dok [AKO, uopšte] se ne desi takvo nešto. New York, blah blah, ALI LONDON. Od 40 i nešto originalnih priča u preko 20 je radnja smještena van Londona, čim sam se sjetila toga odmah sam prešla preko činjenica kako nije London i kako nije Britanija. Sherlock je britanac i to je jedino bitno. I na kraju, ono najvažnije, upravo Sherlock. Sviđa mi se što je totalni manijak, ali dobroćudni manijak. Za razliku od BBC Sherlocka, Sherlockova genijalnost nije iskorištena kao izgovor za bezobrazluk. Ima on svojih momenata, i previše, i ne razumje zašto ljude povrijeđuje to što ih povrijeđuje ali razumje da ih povrjeđuje i izvine se. Što je upravo utisak koji sam stekla o Sherlocku kada sam čitala originalne priče.

Enivej, stvarno mi se sviđa. :3 Jedini minus je što malo liči na običnu kriminalističku seriju, što jedna verzija Sherlock nikako ne bi smjela da bude.

Cerek

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

4 Re: Elementary Today at 10:27 am

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

» SPAM » Zabava » Televizija » Elementary