You are not connected. Please login or register

02. Memorial

Go to page : Previous  1, 2

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 2 of 2]

26 Re: 02. Memorial on Fri 26 Oct 2012, 3:15 pm

DEstiny :3

Love Sucks
Love Sucks
Zla_Sam wrote:Mogu da vas razumjem u vezi velike većine Elena!hejta ali neke stvari su stvarno apsurdne. Kakve veze ima to što Elena igrom slučajeva ima više ljudi koji su tu uz nju nego što je recimo imala Caro. To je isto kao da kažete da je Elena kriva što se rodila kao dvojnica ili što se uopšte rodila ili što su se Stefan i Damon zacopali u nju. Caro nije smijela rođenoj majci da kaže? GUESS WHAT, ELENA NI NEMA MAJKU. Da li je preživjela? Jeste. Zašto onda ne bismo mogli ili trebali da je zovemo borcem? Može oko sebe da ima još milion ljudi, to ne umanjuje žeđ i borbu koju vodi sama sa sobom. Da ne kažem da je njoj još i teže jer je niko nije pitao šta ona želi već je i Stefan i Damon nameću svoj način. Osim toga, ponašate se kao da je Damon neki anđeo. U ovoj epizodi? I više nego anđeo. Ali to ipak ne umanjuje njegove prethodne pogreške. Što naravno, ne znači da se nije iskupio ili da treba da ga se maltretira ali poprilično jeste Damonovski da raznese vijeća jer su ga razbijesnili. I vrlo je lako to pretpostaviti. Molim se za dan kad će ovaj fandom uspjeti da prihvati činjenicu da su i Damon i Elena dva lik s OGROMNOM količinom mana i da ih to ne čini manje vrijednim jedno drugog. Baš suprotno. Jer koliko god Elena krivila Damona, koliko god joj smetalo ovo i ono, ona ga ipak voli, i Damon voli nju uprkos tome što joj je uvijek prvi na tapeti. Što uopšte nije slučaj sa Stefanom, jel' tako? Tako je.

Svejedno. Mnogo vampira je prezivelo transformacije i imali mnogo manje podrske od nje. Da, da to ne umanjuje tezinu svega toga za nju ali joj ipak bar malo olaksava jer MNOGO ali MNOGO je lakse da u teskim periodima ima ljude oko sebe nego daa nema. Sta bi radila onaj dan u WCU kada vampire hunter stoji ispred vrata, a ona ceo wc obojila krvlju? Sta bi radila onaj dan u crkvi da se Matt nije ponudio da joj pomogne? Sta bi radila bez Damonove konstantne pomoci, bez toga sto joj je dao da uzme njegovu krv? Jeste njoj tesko zbog svega toga sto prolazi, ali ima veliku pomoc i podrsku, a to se ne moze zanemariti. I ne moze se reci da ona nije borac, da nije hrabra. Jeste. Ali da se to sad dize u nebesa? Ne. Apsolutno. Svako od nas je borac na svoj nacin. Tako je i ona. Ali da je sada to njena WOW osobina je l' uspeva da se izbori sa svime time .. well, mnogo njih je i bilo je u goroj situaciji nego ona. A tek da ne pominjem sto apsolutno ne ceni tu pomoc i izjebace Damona u prvoj sledecoj prilici. To se podrazumeva.

I mozda on nju voli trenutno uprokos tome sto joj je uvek prvi na tapeti ali ako se ovako nastavi nadam se da ce mu se vise smuciti. Tretira ga kao kretena i niko to ne bi trebalo da trpi.

I da, lici na Damona da to uradi i da ubije mnogo ljudi, ali mnogo vise lici na Stefana s obzirom da je do juce bio ripper i zvao je 'blood bag'. I mora se uzeti u obzir da Damon nesto slicno ovome nije uradio JAKO dugo. Tako da mi je izuzetno odvratno sto bar ako je morala da pita Damona nije pitala Stefana. Ali naravno, kako Elenica da sumnja u svetog Stefana. Pa ne moze too.

meni ne smeta to što je ona pitala Damona da li je razneo Savet. meni smeta što joj nije ni palo na pamet da je možda i Stefan kriv, jer je on taj koji se navodno vratio u normalu bez ijednog dokaza da je isti kao što je bio nekad, a Damon se dokazuje još od sredine druge sezone i ne dobija nikakvo "hvala" za to što se i dalje drži. daleko od toga da je Damon savršen. nije. teška je i komplikovana osoba i takav je lik da ga ili voliš ili mrziš. ali mi je muka što je uvek svima prvi na tapeti, a posebno me boli što je ELENI uvek prvi na tapeti, a ona PRVA ne bi trebala toliko da ga optužuje jer upravo ona vidi dokaze svaki dan koliko se on promenio.

Agree. Very Happy

27 Re: 02. Memorial on Sun 28 Oct 2012, 10:24 am

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Ne sjećam se da je iko od njih bio u goroj situaciji od nje. Dunno :S Jedino Caroline u drugoj sezoni kad su je oteli i pucali joj u glavu i mučili je i ne znam ni ja šta sve. A opet, Damon i Stefan su je spasili, Stefan je došao da je obiđe kasnije i doveo joj Elenu i Bonnie koje su provele čitavu noć s njom. Da li to umanjuje Carolineinu bol i snagu da se izbori sa traumom? Apsolutno ne. Nazad na poentu, niko što se tiče vampirizma defintivno nije bio u tako teškoj situaciji kao ona. Ne može da svari životinjsku krv, ne može da svari krv iz vrećice, jedino joj prija krv direktno iz vene, dakle može da preživi samo zahvaljujući zadnjoj opciji a to je zadnje što je željela od vampirizma, lovac na vamipre joj je za petama a još ne zna ni venu da pronađe kako treba, i jedini koga zaista ima je Damon. Svi ostali su zauzeti nekim svojim problemima ili je osuđuju. Ni Matta više nema jer ga je skoro ubila, što nije njegova krivica NARAVNO. I ne, niko od njih njoj ne mora da bude podrška niti joj duguje bilo šta ali ih ipak nema. Ne moraš da je dižež u nebesa, ko je uopšte to rekao. Poenta čitavog mog posta je da se Eleni iz razloga što se nije odnosila prema Damonu onako kako ste vi zamisli da treba da se odnosi sad zamjera i što diše. Samo zato što je bila odvratna prema Damonu [što ja ne poričem uopšte, samo kažem da je razumjem] ne umanjuje traumu kroz koju mora da prolazi. Da je svako od njih borac na neki svoj način, apsolutno i bez pogovora ali kao što Rebeki neću negirati mentalnu snagu nakon svega što joj je Klaus priredio samo zato što mi ide na tukidid kako se ponaša prema Eleni, tako neću ni Eleni. Njena snaga nema veze s njenim manama iliti njene mane ne umanjuju njenu snagu.

Ja i dalje ne vidim zašto bi Elena trebala da misli da je Stefan raznio vijeće kad je bila s njim čitav dan i noć kad se to desilo, jutro nakon toga, i bila je tu kada je primio vjest o tome. I ne, ne liči na Stefana uopšte da uradi tako nešto jer je Stefan serijski ubica koji kolje ljude, raskomada ih a onda ih sastavlja, ima ritual. Ili tako ubija ili ne ubija uopšte barem ne masovno i iz nekakve osvete.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

28 Re: 02. Memorial on Sun 28 Oct 2012, 10:54 am

Don't Worry, Be Happy ♥

Invited in
Invited in
Zla_Sam wrote:Poenta čitavog mog posta je da se Eleni iz razloga što se nije odnosila prema Damonu onako kako ste vi zamisli da treba da se odnosi sad zamjera i što diše.
Potpuno se slažem. Elena ume da iznervira, itekako, ali joj se bukvalno sve zamera samo zato što se nije prema Damonu ophodila onako kako mi želimo. Da se ne lažemo, gotovo svima je Damon omiljeni lik, i ko god da uradi nešto njemu nažao, ili ga povredi na neki način, mi (uglavnom) pljujemo po toj osobi bilo da je ona stvarno kriva ili ne.
On jeste duša i mnogo je propatio, ali nije ni on baš uvek nevinašce Laughing
Kao ni bilo ko u ovoj seriji uostalom.

My point is: nemojte da hejtujete po Eleni bez razloga Zubo. xD

http://delenasoulmates.tumblr.com/

29 Re: 02. Memorial on Sun 28 Oct 2012, 11:08 am

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Ma mogu da je hejtuju koliko god hoće i ovo za Damona je totalno oprvdano [mislim na to što joj se zamjera kako se ponaša prema njemu], ali ne vidim zašto bi to uticalo na činjenicu da li je ona snažna, hrabra, borac ili ne.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

30 Re: 02. Memorial on Sun 28 Oct 2012, 11:25 am

Don't Worry, Be Happy ♥

Invited in
Invited in
Zla_Sam wrote:ovo za Damona je totalno oprvdano [mislim na to što joj se zamjera kako se ponaša prema njemu], ali ne vidim zašto bi to uticalo na činjenicu da li je ona snažna, hrabra, borac ili ne.

Ma znam da je opravdano, mnogo puta je ispalila Damona i ne postoji opravdanje za neke njene postupke. Ali ja sam mislila na sitnice, kao što je npr. neki hejtuju zato što je Damonu preturala po sobi.
Naravno da je nekulturno nekome preturati po stvarima, ali opet nije fer vrištati na nju zbog toga posebno imajući u vidu da je Damon preturao po njenom donjem vešu kad joj je prvi put ušao u sobu.

http://delenasoulmates.tumblr.com/

31 Re: 02. Memorial on Sun 28 Oct 2012, 1:35 pm

Em (:

Moderator
Moderator
Gospode. Ja sam videla toliko Elena hejta svuda po drustvenim mrezama i van njih da sam apsolutno oguglala na sve to.

Shvatila sam da ne mogu da se nerviram na argumente protiv nje koji nemaju veze s vezom. Ono sto me iritira jedino kod ljudi je sto su svi nesposobni da uvide koliko je Elena SJAJNA osoba. Koliko samo zeli dobro, a koliko joj niko ne da oduska.

Druga stvar koja me izuzetno iritira jeste sto u poslednje vreme, imam utisak da ljudi sve vise i vise vole zle likove, sto mi nikako nije jasno. Voleti Klausa ili Ketrin je kao da volite Zlu kraljicu umesto Snezane. Nije zdravo O.o Imam utisak da se prioriteti potpuno menjaju i da se vrednosti gube. I ne lupetam kao sto ce neki od vas automatski da pomisle, samo govorim ono sto sam uocila.

I sto je najgore, vecina tih istih ljudi voli i Klausa i Ketrin recimo jer su badass. Ketrin je lepsa, bolje se oblaci, macka je, dok Klaus je badass pod defaultu, JoMo. Slazem se, i ja volim JoMoa, ali kad je lik u pitanju... nije NORMALNO gotiviti lika koji za svoje sebicne zelje zeli da pobije pola stanovnika MF-a, i da iscedi glavnog lika od krvi!

Ali naravno, dzabe ja ovo pricam kad to niko ne vidi. Skrenula sam malo (vise) sa teme, ali poenta je da ne shvatam kako mozete da ne volite Elenu koja sve sto je radila, radila je za dobro drugih. Volela bih da vidim vas na njenom mestu. Nije sve crno i belo, ne moze ni ona da odabere brata tek tako, pa ni nakon 4 godine. Pomirite se sa tim, gledajte stvari iz njenog ugla.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

32 Re: 02. Memorial on Sun 28 Oct 2012, 1:50 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Meni nije bitno da li je lik dobar ili loš meni je bitno da li je dobro ili loše napisan. Klaus -loš, Elena- dobra, Damon - dobar, Ketrin - loša, Caroline - dobra. Ali Rebekah, Connor, ELijah. Šta s njima? U koju oni grupu spadaju. Kad gledaš iz jednog ugla oni su dobri, kad gledaš iz drugog oni su loši. To važi i za Klausa, Elenu, Damona, i sve ostale koje sam navela. Ali svi imaju nešto zajedničko - odlično su napisani likovi, s razlozima iza svojih postupaka, formiranih karaktera. Ja moram da razumjem lik da bih mogla da ga volim. Ne pravdam ga, ni sebi a kamoli drugima, ali moram da ga razumjem.

A Elena hejt je previše smješan nekada. SE fanovi na tumblru su rekli da je kurva jer će plesati s Damonom. Brate, to MENE vrijeđa. Ispade da žena ne smije da se opusti, istraži svoju seksualnost i potrebe ili će biti nazvana kurvom.

Razmišljam o Eleninom povrjeđivanju Damona. Ja ne mogu to da joj zamjerim [konkretno 4x02 i did you do it] jer nije svjesna šta radi. Koliko ona nije svjesna toga, ja ne mogu. Voljela bih da joj Damon u 4x04 ukaže na to, pa kunem vam se automtski bi prestala.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

33 Re: 02. Memorial on Sun 28 Oct 2012, 1:55 pm

Em (:

Moderator
Moderator
This.

Jbt, ja ne smem ni da pomislim kako je njoj sa celim preobrazajem i sve... poistovecujem se sa njom jako, nekako se prolanalazim u njoj i mislim da je to jedan of razloga zasto je toliko volim i kapiram... ne znam.

A to nazivanje i gadjanje uvredama sto se nje tice... pa to je katastrofa a svakog dana osvane nesto novo na tumblru. Konkretno ima jedan blog (mystic confessions ili tako nesto) koji mi previse ide na zivce.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

34 Re: 02. Memorial on Sun 28 Oct 2012, 6:29 pm

jelena-ketrin

Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls
Svideo mi se kraj jer je bio tuzan sve sam vreme plakala zbog Rica i Demona
usvakom slucaju epizoda me nije zadovoljila bas...

http://vampires.rs

35 Re: 02. Memorial on Sun 28 Oct 2012, 7:11 pm

Rose ♥

Your Best Friend is a Witch
Your Best Friend is a Witch
Konkretno ima jedan blog (mystic confessions ili tako nesto) koji mi previse ide na zivce.
Ili ga vodi jedna jako maloumna osoba, ili je neki trol. Ozbiljno ne mogu sa tim blogom.
I sve ste lepo rekle oko likova. U tome je poenta: SHVATITI NJIHOVE POSTUPKE. To je jedini razlog zašto ja često hejtujem po Stefanu na primer, u poslednje vreme i po Klausu jer ga jbno ne razumem (ali verujem da će nam prikazati šta stoji iza njegovih postupaka, konkretno u 4x01 i 4x03). I ja često kažem nešto loše o Eleni (iznervira me, i Dejmon me iznervira, svi mogu da me iznerviraju), ali onda je opravdam. Isto tako opravdavam Rebeku, mogu i Ketrin (ona je bila PREDIVNA osoba kada je bila čovek, samo mi nismo uspeli da je upoznamo u potpunosi, jer se piscu nisu fokusirali na njenu priču, ali sve njene scene kao human!Katherine su nam prikazale dobru Ketrin. Nikada neću zaboraviti njen razgovor sa Elajdžom :') I svi ljudi oko nje su napravili ono što je Ketrin danas. Ali, ona i danas uspeva da nađe svoju ljudskost. Možda je jednostavno slična Dejmonu, ni ona nije imala ljude oko sebe, ljude koji je istinski vole i koji su bili tu za nju). Volela bih i da nekada razumem Stefana.
Ali, hejtovati UVEK po Eleni...come on!! Elena je jedna predivna osoba, i Ema, naterala si mi suze na oči ovim rečima:
Ono sto me iritira jedino kod ljudi je sto su svi nesposobni da uvide koliko je Elena SJAJNA osoba. Koliko samo zeli dobro, a koliko joj niko ne da oduska.
ali poenta je da ne shvatam kako mozete da ne volite Elenu koja sve sto je radila, radila je za dobro drugih. Volela bih da vidim vas na njenom mestu. Nije sve crno i belo, ne moze ni ona da odabere brata tek tako, pa ni nakon 4 godine. Pomirite se sa tim, gledajte stvari iz njenog ugla.
THIS! Većina onoga što Elena uradi je jasno koliko god bilo razumno ili nerazumno, jasno je zašto je to uradila, i koliko god ja volela Dejmona, ne mogu Elenu da gledam samo kao deo Delene. Elena je jedan poseban lik, posebna individua koja mora biti poštovana.

36 Re: 02. Memorial on Fri 30 Nov 2012, 8:10 pm

Nika Kći Zevsova ~

Administrator
Administrator
E, ovo je već mnogo bolje nego 4x01. Zubo. xD

Kraj me je ubio. And, I'll say it again, ova serija me retko kad rasplače, ali kada se to desi, you know it's real. Neću moći da prežalim Alarica nikada. Tako dobar lik. Moramo da trpimo svakakav bullshit od koliko ostalih likova, a njega nema...
I divno mi je što prikazuju koliko je Damonu stalo, koliko on pati što je izgubio najboljeg prijatelja, i kako na kraju vidimo tu pričicu kako oni lampioni predstavljaju letting go of everything, a on jednostavno ne može. Dalaric je savršenstvo. Ne znam postoji li neko ko ih ne voli zajedno.

Imam ogroman Stefan hejt. Njegov odgovor na sve je YOU'RE EMOTIONS ARE A BIT HIGHTENED. Like... Jesus.

Elena: Why am I laughing
Stefan: Your emotions are heightened.
Elena: I am so sick of crying
Stefan: Your emotions are heightened.
Elena: I hate her so much
Stefan: Your anger is heightened.
Elena: Why can't I stop watching jersey shore..
Stefan: Your bad taste in television is heightened.
Elena: Wow I got an A on my chemistry test
Stefan: Your intelligence is heightened.
Elena: I got 1st place on Rainbow Road
Stefan: Your gaming skills are heightened.

Onaj momenat u crkvici, kada se Elena hrani Mattom mi je bio... savršen. Da pojasnim (čak ni ne umem baš, ali dobro), ne radi se o tome što ona jede. Atmosfera mi je bila divna, kako je sve tajno, i napeto, muzika u pozadini je savršeno odgovarala, i svi su kao neka mala klika, i sve.

Kad se Elena hranila Damonom... Well, to je bio seks. *o*

Sviđa mi se kako Damonova krv ima, recimo da kažemo, bitnu ulogu. Imala ju je u sistemu kada je umrla, ima je sad. I kako su sad i fizički povezani. To mi je na primer sto puta bolje nego seks priča. (apropo seks, forwood mi tera sve što sam pojela na gore. idu li oni nekad u bioskop, rade li nešto drugo osim razmenjivanja fluida.)

I Elena koja se obraća Damonu za pomoć, jer zna da će on razumeti. Well, HELLO.Volim njihovo razumevanje, i taj njihov odnos, čak i kada su prijatelji, oni imaju to nešto samo za sebe, tajno, i Elena će sve njemu pričati, a sve što priča sa Stefanom, Damon će i to saznati. Stefan je van cele priče skroz. Kada joj je doneo odeću i krv, skroz su mi bili bračni par. Cerek

Hit momenat: Damon koji se krsti.
DAMON JE SRBIN, ALE ALE ALE HAHAHAH

[You must be registered and logged in to see this link.]

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

They are strong together, and they are each other’s weakness.

37 Re: 02. Memorial Today at 6:31 pm

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 2 of 2]

Go to page : Previous  1, 2