You are not connected. Please login or register

Breaking Bad (Na putu prema dolje)

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Thu 12 Jul 2012, 11:25 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator

Kada se teško oboljelom hemičaru Walteru Whiteu u životu sve nađe
NA PUTU PREMA DOLJE
jedino mu preostaje prijeći s druge strane zakona.

Od iskusnih producenata Vincea Gilligana (Dosjei X) i Marka Johnsona (Donnie Brasco, Kišni čovjek) dolazi dramska serija o jednom nimalo harizmatičnom i ne naručito zanimljivom profesoru hemije, Walteru. Ovaj neobični hemičar otkriva novi smisao života nakon što sazna da je obolio od karcinoma. Iako je jednom bio uspješan hemičar, Walter sada hemiju samo predaje i to nezainteresovanim srednjoškolcima, dok pola radnog vremena radi u auto praonici kako bi mogao izdržavati porodicu. Shvatajući da osim svoje porodice nema ništa, kako bi im osigurao bolju budućnost jednom kada njega više ne bude, Walter kreće neočekivanim putem i okreće se kriminalu.

Walter je pedesetogodišnjak koji ima suprugu Skyler, domaćicu koja se zabavlja kupovinom i prodajom stvari preko eBaya i sina Waltera, odlučnog 17-ogodišnjaka oboljelog od cerebralne paralize. Walteru je dijagnostikovana terminalna faza karcinoma i od doktora saznaje da mu je preostalo još samo dvije godine života. Izabravši da ovu vijest ne podijeli odmah sa svojom suprugom i sinom, Walter se zaklinje da će učiniti sve što je potrebno kako bi svojoj porodici osigurao bolju i sigurniju budućnost.
Prva prilika mu se ukaže kada mu šogor, agent u odjelu za narkotike, Hank Schrader da na znanje koliki se iznosi zapravo kriju iza preprodaje jedne supstance, koju bi on i s povezom na očima znao napraviti. Inspirisan novim informacijama Walt pokreće svoj mali pokretni laboratorij te kao partnera angažuje bivšeg studenta Jesseja Pinkmana. S obzirom na Walterovu ekspertizu iz područja hemije, neće proći puno vremena prije nego se nadaleko pročuje da ovaj dvojac proizvodi najbolju drogu.

Serija, uz dramatičnu radnju koja prati likove, pruža izvanredan pogled na sam razvoj procesa stvaranja droge, distribucije, nadmetanja sa konkurencijom, i svih problema koji uz to dolaze. Takođe je kvalitetno prikazan emocionalan razdor u familiji koju kroz vrijeme sve više razaraju laži koje su prekopotrebne kako bi glavni lik mogao da podmiri sve račune i osigura im bolju budućnost.

Uloge:
Bryan Cranston (Walter H. White)
Anna Gunn (Skyler White)
Aaron Paul (Jesse Pinkman)
Dean Norris (Hank Schrader)
Betsy Brandt (Marie Schrader)
RJ Mitte (Walter White Jr.)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

2 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Fri 13 Jul 2012, 11:23 pm

Nika Kći Zevsova ~

Administrator
Administrator
Nisam gledala.
Ali znam da Milica umire od želje da nam ispriča zašto voli ovu seriju, i da će žešće da fangirluje sad. Cerek
'AJDE, ŽELJO. <3

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

They are strong together, and they are each other’s weakness.

3 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Mon 16 Jul 2012, 8:00 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Nika Kći Zevsova ~ wrote:Nisam gledala.
Ali znam da Milica umire od želje da nam ispriča zašto voli ovu seriju, i da će žešće da fangirluje sad. Cerek
'AJDE, ŽELJO. <3

Ljubaviii. Cerek

Enivej, da. Počela sam da gledam seriju prije .. pa sedmicu dana, otprilike. Da mi slušalice nisu riknule u pola gledanja završila bih je za 4 dana, a ima 4 sezone.
Oduševljena sam Klanja Se Očekivala sam da će da bude neka mješavina The Wire i Dextera ali tako je originalno, novo, fresh, možda je glavna ideja serije već prožvakana ali kako se sve to kasnije razvilo ... mislim da nikada nisam gledala nešto ovakvo.

S obzirom da je glavna tema serija droga i šta radi ljudima i njihovim životima [onima koji je koriste i koji je ne koriste] očekuješ da je serija teška za gledanje ali bez obzira na svu dramu ima toliko momenata koji ti mogu izvući osmjeh na lice. “Stunning Comedy-Drama”, kako kaže jedan komentar na IMDB-u. I zaista, nevjerovatna kombinacija. Moraš da staneš i da se zapitaš gdje prestaje komedija a započinje tragedija?

Radnja je spora na momente ali tako je detaljna i sve u seriji je razrađeno i povezano. Nema scene koja ne znači nešto ili koja nije bitna za nastavak radnje. Ali nije očigledno, i moraš da razmisliš šta gledaš. Svaki događaj, ma svaka rečenica, nekako utiče na likove i kroz čitavu sezonu pretimo kako se likovi nose sa time i šta god da je u pitanju uvijek ih mjenja na ovaj ili onaj način. Dakle sve ima posljedice, nije kao da su se bavili time dvije epizode a onda se više nikada ne spomene, ne, jednom kada se desi provlačiće se kroz psihu likova do kraja serije. Skoro svaka epizoda ima neki cliffhanger, mnogo šokova, obrta ... ali ti obrti su tako su pametni. Zaista, iznenađena sam koliko stvari sam vidjela samo u ovoj seriji i nigdje drugdje. Producenti ne ciljaju na to da moraju da šokiraju svaku epizodu ali šta god da ti serviraju ti se iznenadiš jer ni u jednoj drugoj seriji to nisi vidjela.

Ali likovi su ono što čine ovu seriju remek dijelom. Na početku ti se čine kao vrlo jednostavni karakteri, njihovi postupci, reakcije, razmišljanja, sve ti bude jasno. Ali kako epizode odmiču, suočavamo se sa očiglednim i ne tako očiglednim razvojom, rastom, i promjenama u karakteru. Toliko su kompleksni, TOLIKO, da ih u jednom momentu sve mrziš, jer su tako realni [koliko realni mogu da budu za izmišljene karaktere, jel'].

Najbolji primjer za to je upravo glavni lik, Walter White. Mrzim ga i sve što radi. Ali tako mi je jebeno fascinantan. Volim da ga gledam kao lika, volim kako je napisan, razumijem njegove postupke ali ga mrzim kao karakter, kao osobu. Serija je nekako iz njegove perspektive pa je normalno da osjećam neku vrstu empatije prema njema. I onda je jedna rečenica dovoljna da me podsjeti koliko je čudovište postao. Za njega je jedini zadovoljavajući kraj zatvor ili smrt. Nema između.

Jesse Pinkman je moj omiljeni. Ne mogu ni da izbrojim koliko puta mi je njegov storyline kroz sezone slomio srce. Upoznajemo ga kada je još uvijek djete, bukvalno. Neobrazovano, neiskusno djete, samo u tom svijetu. Uvjek pijun, nikada igrač. I kada ga pogledam sada, toliko je odrastao, sazreo. Ali još uvjek ima to OGROMNO srce, predivnu dušu, i trčkara okolo vičući BITCH i YO. Laughing Sve kroz što je prošao ga je toliko promjenilo ali nije izgubio taj dio sebe koji ga prosto čini ... Jessejem. Razmišljala sam šta bi se moglo desiti s njim na kraju. Mislim da kada sazna kako ga je Walt izmanipulisao i iskoristio Jesse bi mogao da postane novi Gus. Ozbiljno, totalno mogu da zamislim kako ga ispunjava sav taj bjes i Jesse napokon BREAKS BAD. I totalno želim da postane novi narko-boss, jebe kevu Waltu i zagospodari New Mexicom zajedno sa Mikeom. Ali šta zaista želim od njegove priče je da preživi. Samo želim da preživi. I moram da spomeneom glumu ... Aaronu Paulu poslje ove uloge samo je nebo granica. Klanja Se

Svi vole Waltov i Jessejev odnos ali meni se tako gadi. Okej, Jesse obožava Walta, i znam da Walt voli Jesseja, čak ga i smatra sinom, jebemu, ali samo kad i kako njemu odgovara. Ja sam više fascinirana Jessejevim i Mikeovim odnosom. Ne može a da te ne oduševi Mikeova briga za Jesseja, s obzirom kakav je Mike. I just want them to take over New Mexico and rule together. PRETTY PLEASE.

Gus. GUS. Ako on nije najbolji negativac ikada napisan ne znam ko je. Ima priču, prošlost, nimalo lijepu, i vođen je tom prošlošću ali nikada mu postupci nisu opravdani njome. On drži sve konce u rukama. On je mastermind svega. On je psiho u dušu i to uopše nije očigledno. Gospodin čo'ek. Neki voli da ga mrze, drugi pak mrze da ga vole a ja obožavam da ga obožavam.

Walter Jr i Marie kako sezone odmiču postaju podnošljivi. Walter Jr. i Marie ni nema neku ulogu, prošetaju se kroz kadar, tu i tamo odvale nešto, umješani su u glavni storyline ali tek toliko da nas podsjete da i oni postoje. True Blood bi trebao da uči od Breaking Bad. Ne treba svakom liku sopstveni storyline, HELLO. Skyler zna da bude poprilično fascinantna sa nekim idejama. Ona je snažna žena, nimalno naivna ni glupa. Walt ne može da sakrije ništa od nje.

Saul i Mike su .. rekla bih jako jebeno dobri u duši. I tu i tamo im pobjegne to dok pokušavaju da se sakriju iza maski. Voljela bih da čujem njihove životne priče.

Vrijedi još spomenuti fenomenalnu glumu i nevjerovatnu cinematografiju, dan i noć bih buljila u one njihove pustinje. Breaking Bad je prosto my kind of show.

Last edited by Zla_Sam on Tue 07 Aug 2012, 1:52 am; edited 1 time in total

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

4 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Thu 19 Jul 2012, 1:23 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Congrats on 13 Emmy Nominations, Breaking Bad! Cerek

Bryan Cranston (lead actor)
Anna Gunn (supporting actress)
Aaron Paul (supporting actor)
Giancarlo Esposito (supporting actor)
Mark Margolis (guest actor)

Best Drama
Best Directing (Face Off)
Best Cinematography (Face Off)
Best Editing (End Times and Face-Off)
Best Sound Editing (Face Off)
Best Sound Mixing (Face Off)
Best Visual Effects (Face Off)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

5 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Sat 01 Sep 2012, 5:02 pm

pendragons

Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.
Uskoro pocinjeeeeeeeeem srce cim zavrsim Merlin, eto mene da malo komentarisem ovde posto sam cula da je sjajna serija he (vidim Mica puna utisaka,sto znaci must watch)

http://destinedtobe.tumblr.com/

6 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Sat 01 Sep 2012, 10:53 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Tay, odmah da te upzorim prva sezona je dosta ... spora? Zahvatio ih je štrajk pisaca i onda je sezona sa 13 bila smanjena na 7 epoizoda i uopšte nisu mogli da razrade priču kako treba niti su napravili eksplozivan kraj. Ne kažem, sezona je odlična ali .. spora. Laughing Meni se svidjela odmah kad se Jesse pojavio negdje oko 20 minuta u pilotu [vidjećeš on je anđeo, nema ko ga ne voli] ali baš sam se onako navukla na seriju tek nakon 1x06 a znala sam da je serija najbolja na svijetu nakon 2x02. Tako da ... ne odustaj ako ti se ne svidi odmah jer treba vremena da se navučeš.

I OMG GLEDAĆEŠ BREAKING BAD. NAPOKON ĆU DA IMAM NEKOGA DA FANGIRLUJE SA MNOM. bravo

I da, Mica je puna utisaka. Ne znam. Ja ovu seriju smatram umjetnošću.
Je li vam se ikada desilo da nakon pet sezona serije sjednete i kažete majko mila ovo postaje sve bolje i bolje? Ne? Desiće vam se s Breaking Bad.
Jeste ikada gledali pet sezona serije i rekli neću uopšte da razmišljam i da se nerviram potpuno vjerujem piscima da će seriju do kraja da odrade kako treba? Ne? Tako će da vam bude s Breaking Bad.
Nikada me nijedna serija nije toliko oduševljavala, svaka sezona je bolja od prethodne i nikada nisam doživjela to da potpunoapsolutno vjerujem piscima i producentima. Ono, ljubila bih pod kojim hodaju. Ne samo njima već i čitavoj ekipi.
Serija je umjetnost svih umjetnosti i niko nikada neće napraviti nešto bolje. I ne, ne pretjerujem.

Last edited by Zla_Sam on Sun 02 Sep 2012, 2:11 am; edited 2 times in total

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

7 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Sat 01 Sep 2012, 11:24 pm

pendragons

Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.
Nema veze ako je spora, "preguracu" ja to vec nekako he Now i`m even more excited,hvala ti puno jooooooj Cerek jedva cekam.I tata mi je pricao kako je odgledao sve sezone za par dana i da je odusevljen,pa zapeo sto pre da pocnem (mi tako pricamo o serijama stalno xD).

8 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Sat 01 Sep 2012, 11:42 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Awwwh yeah, ćale ti ima odličan ukus. Cerek
Enivej, obavezno javljaj utiske, ovdje ili na tviteru, gdje stigneš.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

9 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Sun 02 Sep 2012, 7:52 pm

eatmyfeelings

First Bite
First Bite
E gledam ja BB, pocinjem drugu sezonu Very Happy

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

You really think a relationship should be that hard?

No one writes songs about the ones that come easy.
http://www.twitter.com/NinaDobrevSRB

10 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Fri 07 Sep 2012, 4:48 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
OK I JUST REALLY LOVE BREAKING BAD ITS LIKE THE KIND OF SHOW YOU FEEL PROUD TO BE A FAN OF. A SHOW YOU FEEL BETTER ABOUT YOUR LIFE THAT YOU WATCHED. I AM JUST SO HONORED THAT I FOUND IT AND I GET TO WATCH IT AND THAN EVERYONE WHO MAKES IT MADE IT AND IM JUST HAPPY AND SORRY I JUST GET THESE RANDOM ATTACKS I MEAN GUYS WE WERE SO LUCKY. WE GET TO SEE THE GREATEST TELEVISION SHOW OF ALL TIME COME TO AN END TOGETHER WE GET TO SAY WE WERE THERE WHEN BREAKING BAD WAS ON AIR AND GENERATIONS TO COME WILL BE LIKE WOW THAT SHOW MUST HAVE BEEN SO FUN TO WATCH AND WE WOULD GET TO SAY YEP YEP YEP IT WAS. SO LUCKY.

THIS. SO MUCH.
mama mama mama

Nemojte da me gledate tako, nije prvi put da fangirlujem sama sa sobom. Razz

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

11 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Tue 11 Sep 2012, 4:44 pm

pendragons

Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.
E odgledala sam samo Pilot i svidja mi se,just so you know Cerek .Nastavicu aktivno da gledam cim zavrsim Merlin Very Happy

12 Re: Breaking Bad (Na putu prema dolje) on Thu 04 Oct 2012, 4:58 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Tay Cerek

*chills everywhere*

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]