You are not connected. Please login or register

02. The Night of the Comet

Go to page : Previous  1, 2, 3

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 3 of 3]

51 Re: 02. The Night of the Comet on Mon 02 Jul 2012, 3:01 pm

chocolateChanel.

Administrator
Administrator
Znate šta mrzim? Kad imam toliko toga da kažem al me mrzi da kucam i razmišljam. Baš to.
Enivej, stvari između Stefana i Elene ne da su se toliko brzo ''izdešavale''. Kažem ''izdešavale'' jer se tu u stvari ništa nije desilo do poljupca. ili sam ja to propustila? i dont think so. Onaj osećaj kad gledam seriju i vičem ''Nemojte da se poljubite!'', a unapred znam šta će se desiti. To mi je SE sada. Ali stvarno mi dođe da se ''kaznim'' kad se vratim unazad tri godine. Da, ja sam shippovala SE. I ne znam KAKO. Ni ZAŠTO. Stvarno se zapitam da l' je to tako zato što sad gledam iz druge perspektive, na osnovu svega. Jer ja sada ne mogu da gledam drugačije. I ne mogu da gledam kao prvi put. Zašto? Pa recimo zato što sada ''znam'' Stefana, Damona i Elenu. Znam kroz šta su sve prošli i kako se to sve uopšte desilo. Znam ko je bio karakter, a ko.. hm.. nije. Poštujem ja pokušaj EPIC ljubavi. Heeej, ja sam navijala za njih tada. I pošto sam ja #hopelessromantic bili su mi tako slatkasto njanjavi i bljakavi [previše koristim ove reči, lol] i kad sam došla na ovaj forum [davno beše] bila sam HARDCORE. Bila sam u fazonu ''Nikad neću shippovati DE'', a i tad je bilo toliko ljudi koji su ih shippovali. But not me. Damon iz ovog vremena mi je bio too much. Gledam ga kako brutalno zlostavlja Caroline, a smeška se. I zna da je to pogrešno i opet to radi. Neću da kažem da je to samo zato da bi nervirao Stefana jer bi to bilo povlađivanje Stefanu, a ne želim da tako zvuči. Koliko je taj Damon mene povređivao. Ali iskreno sam mislila da se on nikad neće promeniti i da ne zaslužuje ničije simpatije. I verovala sam u to, celim bićem. I onda se sada okrenem unazad. I vidim tog divnog Damona i njegov divan build up i ono što je sada. Koliko je on napredovao. Jedan od retkih likova. On i Tyler. To što su oni sada i ono što su bili.. Ne može da se poredi. I sada vidim onu scenu susreta kao drugu scenu koja se desila između Damona i Elene. Jer nakon onoga što smo saznali u trećoj sezoni više niko nikad neće moći da kaže da ju je Stefan prvi upoznao. Ona, nespretno ulazi u tu Salvatore Boarding House i Damon sa sve svojom vranom uleti. I njihov susret. Majko. Puca od hemije taj njihov pogled. Stoje tako speachless. Sad vidim kako je ona nervozno buljila u njega. Tek sada vidim da to nije jer je stranac ili šta već. Nekako, ne znam, vidim joj na faci da bi povikala ''Ja tebe znam!''. Ali joj je to toliko ispod svega da ne može da dođe do tih reči. I taj Damonov pogled i zavodnički osmeh i te njegove uvek zanimljive opaske. I kad uporedim taj momenat sa momentom zlostavljanja Caro ja ne vidim istog čoveka. I posle neka neko kaže da Elena ne budi pravog čoveka u njemu. Neka se neko usudi, really. Stefan naravno uništava momenat, i po prvi put Elena se nalazi tu, između njih dvojice, ne znajući koliko će joj obojica promeniti život. Nabolje ili nagore, to ni nije bitno. Ali oni NJU menjaju. Ali od svega što se desilo, najviše me je uništio taj damaged odnos između Stefana i Damona. Kada pogledam koliko toga su uradili jedan za drugog i kad bih rekla da smatram da je ovo NJIHOVA priča. Ne DE, ne SE, već nihova. Stamon forever. Njih ću shippovati uvek hardcore. Jer, možda Elena jeste epic devojka i jedan [čitaj Damon] će imati s njom epic priču, ali porodica je porodica. I to niko nikada ne sme da zaboravi. Family first. I način na koji su se međusobno ''uništavali'' na početku me izluđuje i dođe mi da premotam sve te scene i preskočim ih. Ali one su početak njihovog razvoja, njihovog build upa. A on vredi sve. Vicky i Jeremy su mi baš kao i sad, i tad na početku bili ship. Volim način na koji je on gleda, na koji joj se obraća, na koji se brine o njoj. A volim i nju, ali ona je previše toga preživela u svom životu i previše je izgubljena [možda i više od Jeremyja] i nekako kao da želi nekoga ko će je uništavati. Znam, otrcano, ali istina. Nekako se plaši da bude srećna. Ona kaže da je to zato što je mlađi, brat devojke s kojom je njen brat dugo bio, ali nije tako i ona to zna. Sve je to neka maska za one prave gorenavedene razloge. Moj loving Tyler je, kao što sam juče rekla, toliko napredovao da to ne može da se uporedi. Sada vidim onog divnog, zrelog vukodlaka, koji je spreman da prihvati odgovornost za svoje postupke i suoči se sa sobom, a bio je ONO. Ne znam kako drugačije da ga nazovem. Valjda se tako zovu ljudi koji nemaju prave probleme, razmaženi su i misle da mogu da imaju sve što požele. Šta znam. Na početku ga nisam ni primetila, mislila sam da će biti samo prolazni lik, neki school kreten i to je to. A postao je moj OMILJENI lik. Možda na celom svetu. I koliko je njegov odnos sa Caroline prešao od bukvalno poznanstva do ovoga što je sad. Ja sam zadivljena. Imaju sjajan build up, mada moram malo da priznam, u zadnje vreme su počeli da ih uništavaju. Neće valjda da nastave s tim. Jenne mi je žao kako se nosi sa svim ovim. Nije bila spremna da postane roditelj, ali se trudi. A Jeremy pun i svojih problema je kulira i zaobilazi. Nekako, Tanner ju je uvredio bez da išta zna. Pitali bismo njega da se našao na njenom mestu. Retard.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Svako ima svoju srećnu zvezdu. Neka moja noćas prati tebe. ~

52 Re: 02. The Night of the Comet on Mon 02 Jul 2012, 3:58 pm

Em (:

Moderator
Moderator
Gospode, prosto ne mogu da verujem da Sara ovo kaže O.o Ja sam mislila da si ti još uvek hardcore shipper, sećam se da si se ljutila na nas kada ih mažemo tho O.o

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

53 Re: 02. The Night of the Comet on Mon 02 Jul 2012, 4:03 pm

chocolateChanel.

Administrator
Administrator
Em (: wrote:Gospode, prosto ne mogu da verujem da Sara ovo kaže O.o Ja sam mislila da si ti još uvek hardcore shipper, sećam se da si se ljutila na nas kada ih mažemo tho O.o

Mislila si da sam ja još SE? :O
toliko o tome koliko si na forumu. haha

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

54 Re: 02. The Night of the Comet on Mon 02 Jul 2012, 4:12 pm

Em (:

Moderator
Moderator
Brate, poslednja tri meseca su mi katastrofa, sad mi se smiruje situacija, tišina.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

55 Re: 02. The Night of the Comet on Mon 02 Jul 2012, 4:14 pm

chocolateChanel.

Administrator
Administrator
Em (: wrote:Brate, poslednja tri meseca su mi katastrofa, sad mi se smiruje situacija, tišina.

Cerek
Like a Star @ heaven

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

56 Re: 02. The Night of the Comet on Tue 03 Jul 2012, 4:31 pm

fearless.

You Are in Love With a Vampire
You Are in Love With a Vampire
Kasnim, znam. Very Happy
Ovi poceci me podsecaju na to koliko sam mrzela Damona. Zao mi ljudi, sta cu. Very Happy I Caroline. Sad Tanner me nervira. Koliko god da kasnije volim Matta toliko me u 1. sezoni nervira. Bonnie je i dalje okej, ali nece to potrajati. Very Happy SCENA UPOZNAVANJA! Koliko su slatki Cerek Damon joj poljubi ruku a Stefan je izbaci iz kuce i ignorise je. Bas je lepo izabrala. I oni romanticni govori o kometi. I ono "it was epic". Pa sta je tu epic? Sudar ispred WC-a? Pricanje o mrtvim roditeljima? Ne podnosim Stelenu. I sad kad gledam ponovo, stvarno je glupo da Stefan uci Caro i Elenu kontroli. Pa u svakoj epizodi je pokazano da ne moze da se suzdrzi. Ono na kraju sam premotala, ne mogu da gledam. Moram priznati, lepa je scena. Ali nikad nece biti ni blizu DE scenama.
Obozavam muziku u ovoj seriji.

57 Re: 02. The Night of the Comet on Tue 03 Jul 2012, 7:05 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Nisam stigla juče da pogledam. Enivej.

Uopšte mi ne nedostaju ova tupava ubistva s početka epizoda ili zapisi u dnevnici, i sav "horor". Tbh, sad kad gledam uopšte ne mogu ovih prvih par epizoda da shvatim ozbiljno, sve je tako .. čizi i kliše. Laughing Ali toliko volimvolimvolim soundtrack. Cerek S01 ima najbolju muziku.

Pisanje istih stvari u dnevniku, smješkanje na času, svaki razgovor ...toliko je ... isforsirano. TOLIKO da Nina i Paul loše glume u tim scenama. Očigledno ne razumiju šta bi to trebalo da glume uopšte. I zaista, šta je ono? Pisci ili ko god su tada mislili da će to da im bude glavna ljubavna priča serije, zar nisu mogli barem da sačekaju još par epizoda na taj poljubac? ZNAJU SE TRI DANA. Nemam puno iskustva ali ljubljene ili vatanje nakon tri dana je samo i sključivo ljubljenje i vatanje. Nema tu nikakavih osjećanja. A i da ima sigurno nisu dovoljna da se uopšte razmisli o pravoj, ozbiljnoj vezi. Niko me nikada neće ubjediti u suprotno. Okej, kontam da su ciljali na ljubav na prvi pogled ALI KAKO POBOGU kad je sa Stefanove strane to bila ljubav [ako je ljubav] na stoti pogled [3 mjeseca stalkovanja, hello] a Elena bi se jebeno prilijepila za Kola da se slučajno pojavio prije Stefana. MOLIM VAS, kakva ljubav alo. Ona scena kada pričaju prije poljubca, lol. Tako ste jebeno dubokoumni, e.

Obožavam ove male momente koji me podsjete da su svi oni nekada bili samo obični ljudi, samo djeca. Danas ih ima tako malo. Palo mi je sad na pamet da bi TOLIKO bolje bilo da su seriju započeli ne dok su u srednjoj već na faksu [ili barem da im je zadnja godina školovanja]. Oni prosto nisu srednjoškolci. Izgledaju i ponašaju se toliko starije. Najbolji primjer: SEX. Svi se ponašaju kao da nije big deal, izgleda da su svi već odavno izgubili nevinost i redovno se krešu. 17 VAM JE GODINA POBOGU. Usporite malo, aman. Nisu sad trebali da naprave čitav storyline o tome ali bilo bi lijepo da su na momente pokazali da je i to problem, barem da o tome razmišljaju, ako ništa.

Čudno je koliko sam mrzila Jeremyja prije, iako mi je totalno jasno bilo njegovo ponašanje, ali sada ne mogu a da ne obožavam apsolutno svaku stvar koju uradi. Tako je realno kako se nosi sa smrću roditelja. On pati, on živi to, on osjeća, raspada se. I treba da se raspada. Za razliku od Elene koja glumi da je sve okej i zabavlja se oko Stefana da ne bi mislila na to. Okej, divim se snazi, divim se želji da se nastavi sa životom ali sad kako gledam čini mi se kao da se nije ni pošteno isplakala, a morala bi sebi da dopusti barem to.

JEBENI SOUNDTRACK. Savršen je.

Vicki i Jeremy su mi prvi OTP u seriji. :') Šteta što su je ubili. Njihov odnos je imao toliko potencijala. A i ona kao lik ga je imala previše. Bilo bi odlično vidjeti kako odrasta.

Caroline je amazing. Uvjek sam voljela Caroline. Bez obzira na to kakva je, ona je u prvoj sezoni bila najstvarniji lik. Najveće ljudsko biće od svih njih, upravo zbog svih mana.

Drugo "prvo" upoznavanje Damona i Elene je ... :')
Ali koliko sam tada na sve što je Damon rekao gledala kao na manipulisanje sada ne mogu a da ne mislim kao da je pokušao da je upozori na to šta je čeka s Stefanom, da je zaštit.
Fascinira me kako je nakrivio glavu kada su im se pogledi prvi put susreli.
Traži je. Traži tu curu koju je upoznao prije par mjeseci.
Oh, ako onaj flashback iz 3x22 nije bio planiran od početka onda su Julie i Kevin imali nevjerovatno mnogo sreće. Sve se uklapa tako jebeno savršeno.

Može li neko molim vas da mi objasni zašto Stefan skače na zgradu sa ulice pune ljudi? ZAŠTO? I zašto Damon maltara s Vicki sa zfrade iznad ulice pune ljude? Like, WHAT ARE YOU DOING. Enivej, čitava ta scena je dokaz koliko Damon želi da pomogne Stefanu da prihvati svoju prvau prirodu ali koristi se pogrešnim načinom, jer ne zna kako drugačije. I want you to remember who you are. Koliko to nisam razumjela tada, sada mi je potpuno jasno jasno. Glavni negativac my ass.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

58 Re: 02. The Night of the Comet on Sun 08 Jul 2012, 4:31 pm

Rosie Sambora

At Mystic Grills
At Mystic Grills
Konačno mi je proradio Internet.

Viki smara. Znam da je svi vole, ali meni je jako iritantna.

Džeremi i Džena. Kućica za ptice. Naduvane priče. Smeh do suza.

Stefan mi je odvratan. Kada sam prvi put gledala ovo, bio mi je čak i simpatičan. Sada, kada znam šta je radio 3 meseca ranije... gadi mi se. Dejmon se bar nije pretvarao, i nije lagao.

Kerolajn je mnogo droljasta ovde, i to mi se ne dopada, jer je volim.

Sviđa mi se kako je Elena poklopila Stefana zbog onog silnog izvinjavanja.

Tajlera bih rado tukla, Džeremija isto, ali mi ga je ipak nekako i žao.

Što se Meta tiče, ni ovde, ni u knjizi mi nije jasan. Kad su izneli Viki iz šume, prvo je u Stefana pogledao. Sad ono sa bolnicom. U knjizi, znate već. Da ja vidim toliko čudnih stvari, ne bih samo blenula. Niti bih progutala one priče o poseti, ovde mi je porodica, bla bla... (ima toga i u prvoj epizodi, na groblju sa Elenom, recimo). Stefan se kao trudi da se uklopi, a sumnjiv je kao niko. Što reče Elena kasnije, misterije i samo misterije. I niko se nije zapitao zašto? O.o

I mnogo mi je naivno ono sa skakanjem sa prozora, pa ono sa Viki na krovu...

I want you to remember who you are. Koliko su nas zavarali. Milica je apsolutno u pravu. Dejmon je sve to uradio iz DOBRE namere, doduše, na pogrešan način. I koliko je Stefanov odgovor na to patetičan, taktički napisan da nas natera da pomislimo: "Jadan on, toliko se trudi, a Dejmon ga maltretira. Mukica, dobrica, bla bla bla..."
Such a lie.

Ian je maestralno odigrao svoj deo. Što više gledam, sve mi je jasnije da je najbolji glumac tamo, i to ne zato što ga volim.

Onaj epic poljubac na kraju... isforsiran.

Higlight epizode su Delena scene. Njegovo pojavljivanje, vrata, vrana, razgovor, svaki sekund toga.

59 Re: 02. The Night of the Comet on Mon 09 Jul 2012, 2:13 am

Nika Kći Zevsova ~

Administrator
Administrator
  • Metric i Gossip. *-*

• Znate kad bih pomislila da ju je već sreo.
    I koja razlika u odnosu na prvo upoznavanje, i Damona od tad.

• Bio je jedan dobar manip video, sa pesmom "Airplanes", kada Elena stoji sa onom svećicom, i gleda u nebo, i Stefana, a zamišlja Damona. Cerek Mislim da je uklonjen. A bio je stvarno fin, jedan od mojih omiljenih.

• Sad shvatam sve Damonove postupke, tada nisam. "I PROMISED YOU AN ETERNITY OF MISERY", sad znamo i zašto. Damon nije savršen. Ali ono što je Elena rekla:

apsolutno zaokružuje to. [Trenutak fangirlovanja jer ga je Elena tako dobro prozrela. Cerek] Damonova osobina da voli celim bićem, iracionalno, tho, je jedna od stvari koje volim kod njega. Zato što njegova ljubav teži da spasi ono drugo, no matter what. 150 godina je tragao da spasi Katherine, a sa Elenom, to će biti, pa... daleko duže. I upravo zbog toga ne treba da brinemo za Elenu. Damon će je možda voleti nepromišljeno, ali SPASIĆE JE, ona je prioritet.

• "I WANT YOU TO REMEMBER WHO YOU ARE". Po meni to nije samo, seti se da si ripper, nego i - seti se da si mi unišio život. "At least I'll be free of you" - da li sam jedina koja primećuje ironiju u Stefanovoj rečenici.

• Bože, Jeremy ima ozbiljni problem sa biranjem devojaka. Hoće li neka biti njegovo godište? ROFL A Vicki i on su bili slatki. Prva ljubav, I guess. Sa 15 godina.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

They are strong together, and they are each other’s weakness.

60 Re: 02. The Night of the Comet on Mon 09 Jul 2012, 1:17 pm

Starlight

Moderator
Moderator
Damonova osobina da voli celim bićem, iracionalno, tho, je jedna od stvari koje volim kod njega. Zato što njegova ljubav teži da spasi ono drugo, no matter what. 150 godina je tragao da spasi Katherine, a sa Elenom, to će biti, pa... daleko duže. I upravo zbog toga ne treba da brinemo za Elenu. Damon će je možda voleti nepromišljeno, ali SPASIĆE JE, ona je prioritet.

beautifully said.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

"Because in the end when you lose somebody, every candle, every prayer, is not going to make up for the fact the only thing that you have left is a hole in your life where that somebody used to be and a rock with a birthday carved into it that I'm pretty sure is wrong."

61 Re: 02. The Night of the Comet on Mon 20 Aug 2012, 6:30 pm

Vampire Barbie

Welcome to Mystic falls
Welcome to Mystic falls
Odlična epizoda Very Happy Pogotov kiss na krajuuu ♥___♥ Stefaaan ♥

62 Re: 02. The Night of the Comet Today at 6:30 pm

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 3 of 3]

Go to page : Previous  1, 2, 3