You are not connected. Please login or register

Treće Poglavlje

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Treće Poglavlje on Sat 09 Oct 2010, 5:09 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator

Vampirski Dnevnici, Knjiga IV.

"Mračno Okupljanje"

By

Lisa J. Smith

Treće Poglavlje

Vickieni vrisci su se izmicali kontroli.Bonnie je mogla osetiti paniku u svojim grudima.
„Vickie,zaustavi se!Dođi;moramo izaći odavde!“ Meredith je vikala. „Ovo je tvoja kuća Caroline.Svi,zgrabite se za ruke,a ti nas vodi van.“
„U redu,“ Caroline re rekla.Nije zvučala uplašeno kao sve ostale.To je prednost kada nemaš maštu,Bonnie je pomislila.Ne možeš vizuelirati strašne stvari koje će ti se desiti.Osetila se bolje kada je Meredithina uska,hladna ruka zrabila njenu.Pružila je drugu u drugu stranu i uhvatila Caroline,osetila čvrstoću i duge nokte.Nije mogla ništa videti.Njene oči bi se do sada trebale privići na mrak,ali nije mogla videti čak ni senku kada ih je Caroline počela voditi.Svetlost nije dolazila ni od rasvete sa ulice;struja je sigurno svugde nestala.Caroline je proklinjala kada se zabila u komad nameštaja,a Bonnie se zabila u nju.Vickie je poslednja trčkarala. „Drži se,“ prošaptala je Sue. „Drži se Vickie,gotov smo.“ Napravile su napred u tami.A onda je Bonnie osetila til pod nogama. „Ovo je prednji hodnik,“ Caroline je rekla. „Ostanite ovde dok pronađem vrata.“ Prsti su joj skliznuli sa Bonnienih.
„Caroline ne puštaj!Gde si?Caroline daj mi ruku!“ Bonnie je zaplakala i tražila rukama kao slepa osoba.Iz tame se nešto dugo i znojno zatvorilo oko njenih prstiju.Bila je to ruka.I nije bila Carolineina.Bonnie je zavrištala.Vickie je počela za njom.Vruća,znojna ruka je vukla Bonnie napred.Odgurnula se,borila se,ali nije bilo napretka.A onda je osetila Meredithine ruke oko svojih,obe ruke,kako je vuku nazad.Njena ruka se oslobodila od one velike.A onda se okrenula i potrčala,trčala,malo svesna toga da je Meredith pored nje.Nije bila svesna da i dalje vrišti dok se nije zabila u veliku fotelju i čula samu sebe.
„Pstt!Bonnie,ššš,zaustavi se!“ Meredith ju je tresla.Skliznule su na pod.
„Nešto me je uzelo!Nešto me zgrabilo Meredith!“
„Znam.Budi tiha!I dalje je tu,“ Meredith je rekla.Bonnie je zakopala lice u Meredithino rame da se sačuva od ponovnog vrištanja.Šta ako je sada u sobi sa njima?

Sekunde su prolazile,a tišina je bila apsolutna.Bez obzira koliko su napete Bonniene uši bile,nisu mogle čuti nijedan zvuk osim disanja i kucanja svog srca.
„Slušaj!Moramo do zadnjih vrata.Mora da smo sada u dnevnoj sobi.To znači da je kuvinja oza nas.Moramo stići tamo,“ Meredith je rekla niskim glasom.Bonnie je počela mizerno kimati,a onda je podigla glavu.
„Gde je Vickie?“ prošaptala je promuklo.
„Ne znam.Morala sam da je pustim da bi tebe povukla.Počni se kretati!“
Bonnie je povukla nazad. „Ali zašto ona ne vrišti?“
Meredith se stresla. „Ne znam.“
„O,Bože.O,Bože.Ne možemo je ostaviti Meredith.“
„Moramo.“
„Ne možemo.Meredith,ja sam naterala Caroline da je pozove.Ne bi bila ovde da nije mene.Moramo da je izvučemo napolje.“
Posle kratke pauze,Meredith je protisnula: „U redu!Ali biraš najčudnije trenutke da budeš plemenita,Bonnie.“
Vrata su se zatvorila,a obe su poskočile.A onda se čula lomljava,kao da neko težak ide po stepeništu,Bonnie je pomislila.A onda se glas podigao.
„Vickie,gde si?Nemoj – Vickie,ne!Ne!“
„To je bila Sue,“ izdahnula je Bonnie. „Sa stepenica!“
„Zašto nemamo lampu?“ govorila je Meredith.
Bonnie je znala o čemu je to ona govorila.Bilo je premračno da trčiš slep po kući;i bilo je zastrašujuće.Primitivna panika je zakucavala njen mozak.Trebala je svetlo,bilo kakvo svetlo.Može se ponovo baciti u tu tamu,izložena sa svake strane.Nije to mogla uraditi.A onda je zakoračila prema hodniku.
„Hajde,“ izdahnula je,a Meredith je pošla za njom,korak po korak,u crninu.Bonnie je očekivala da je ta znojna i vruća ruka ponovo zgrabi.Svaki inč njene kože je vibrirao od onog dodira,posebno njena ruka koja bila ispružena da bi osetila nešto ispred seve.A onda je napravila grešku i setila se sna.U tom trenutku,bolesno slatki miris smeća je preuzeo.Zamislila je stvari kako izlaze iz zemlje,a onda se setila Eleninog lica,sivog i bez kose,sa usnama zadignutim od trulih zuba.Ako je ta stvar zgrabi...

Ne mogu dalje;ne mogu,ne mogu,pomislila je.Žao mi je Vickie,ali ne mogu nastaviti.Molim te,pusti me da stanem.Držala se za Meredith,skoro je plakala.A onda je sa stepenica došao najzastrašujući zvuk koji je ikada čula.To je bila cela serija zvukova,ali svi su dolazili tako blizu jedan drugom tako da su se rastopili u jedan.Prvo vrisci,Suein glas kako vrišti: „Vickie!Vickie!Ne!“ A onda udar,zvuk stakla kako se razbija,kao da se hiljadu prozora odjednom slamalo.A posle tog vrištanja,nota strave.A onda je sve stalo.
„Šta je to bilo?Šta se desilo Meredith?
„Nešto loše.“ Meredithin glas je bio oprezan. „Nešto veoma loše.Bonnie,pusti me.Idem videti.“
„Ne sama,ne,ne ideš,“ Bonnie je rekla.Našle su stepenice i pošle uza njih.Kada su dosegle gornji deo kuće,Bonnie je mogla čuti čudan bolesni zvuk,kao da komadići stakla padaju.A onda su se svetla pojavila.Bilo je tako brzo;Bonnie je nevoljno počela vrištati.Okrećući se prema Meredith,gotovo da je opet počela.Meredithina kosa je bila raštrkana,a njene jagodice su izgledale preoštro;njeno lice je bilo bledo i udubljeno od straha.Tinkl,tinkl.Bilo je gore sa upaljenim svetlima.Meredith je hodala prema zadnjim vratima u hodniku,odakle je buka dolazila.Bonnie pratila,ali odjednom je znala da ne želi da zaviri u tu sobu.Meredith je otvorila vrata.Smrznula se na trenutak na pragu,a onda je utrčala unutra.Bonnie je prišla vratima.
„O,Bože moj.Ne prilazi više!“
Bonnie nije ni zastala.Ušla je unutra.Na prvi pogled se činilo da je sva strana kuće nestala.Francuski prozori koji su bili spojeni sa velikom spavaćom sobom i balkonom,izgledali su kao da su nestali,drvo je bilo izvaljeno,staklo razbijeno.Mali komadići stakla su visili iz drvenih okvira.Kada su padali pravili su onaj tinkl zvuk.Bele zavese su duvale prema napolju.Ispred njih Bonnie je videla Vickie.Stajala je tamo,rukama na stranama,nepomična kao blok kamena.
„Vickie,jesi li u redu?“ Bonnie je osetila olakšicu što je videla živu.Toliko da je zabolelo. „Vickie?“
Vickie se nije okrenula,nije odgovorila.Bonnie je došla do nje,pogledala u njeno lice.

Vickie je buljila pravo.Disala je neravnomerno.
„Ja sam sledeća.Reklo je da sam ja sledeća,“ šaputala je i šaputala,ali nije izgledalo da to priča prema Bonnie.Izgledalo je kao da uopšte ne vidi Bonnie.Bonnie se odmakla.Meredith je bila na balkonu.Okrenula se kada je Bonnie razmaknula zavese.
„Ne gledfaj.Ne gledaj dole,“ rekla je.
Gde dole?Odjednom je Bonnie razumela.Prošla je pored Meredith koja ju je uhvatila za ruku da bi je zaustavila.Balkon takođe nije imao prozore.Bonnie je mogla videti dvorište.Na zemlji je bila izvrnuta figura,kao slomljena lutka,vrat joj je bio u nemogućem uglu.Plava kosa je okruživala lice.To je bila Sue Carson.I kroz svu zbunjenost,dve misli su držale dominantnost u Bonnienom umu.Jedna je bila ta da Caroline više nikada neće imati četiri u društvu.Druga je bila ta da nije pravedno da se ovo desi na Meredithin rođendan.Jednostavno nije fer.

„Žao mi je,Meredith.Ne mislim da to želi u ovom trenutku.“
Bonnie je čula očev glas na prednjim vratima kako je gledala u svoju šoljicu čaja.Stavila je kašiku u nju.Ono što nije želela je bio da sedi u toj kuvinji ni minut duže.Trebalo joj je da izađe.
„Idem,tata.“
Meredith je izgledala gotovo loše kao što je bila prošlu večer,bledog lica,očiju sa senkama.Usne su joj bile tanka linija.
„Samo ćemo se malo provozati,“ Bonnie je rekla svom tati. „Možda ćemo videti neko društvo.Posle svega,ti si onaj koji je rekao da to nije opasno,ne?“
Šta je on mogao reći?Gospodin McCullough je pogledao u svoju kćerku,koja je izbacila tvrdoglavu bradu koju je nasledila od njega i pogledala ga u oči.Podigao je ruke.
„Skoro je četiri sata.Vrati se do mraka,“ rekao je.
„Žele na oba načina,“ Bonnie je rekla Meredith na putu do Meredithinog automobila.Jednom kada su bile unutra,devojke su zatključale svoja vrata.Kada je Meredith stavila auto u ler,pogledala je u Bonnie.
„Ni tvoji roditelji nisu poverovali,takođe.“
„O,oni veruju u sve što im kažem – izuzev onog važnog.Kako su tako glupi?“
Meredith se kratko nasmejala. „Moraš to gledati sa njihove tačke gledišta.Našli su jedno mrtvo telo bez ožiljaka,izuzev onih koji su naneti padom.Znaju da svetla nije bilo u celom susedstvu jer je to propust glavne elektrane u Virdžiniji.Našli su nas,histerične,kako dajemo odgovore na njihova pitanja,a ti odgovori su sigurno bili čudni.Ko je to uradio?Neko čudovište sa znojnim rukama.Kako mi znamo?Naša mrtva prijateljica Elena nam je rekla kroz Ouija tablu.Je li čudno što sumnjaju?“
„Kao da nikada nisu videli nešto takvo,“ Bonnie je rekla,udarajući u automobilska vrata svojom pesnicom. „Ali jesu.Da li oni misle da smo mi izmislili ne pse na Snežnom plesu prošle godine?Da li misle da je Elena ubijena fantazijom?“
„Već zaboravljaju,“ Meredith je odgovorila. „I sama si prorekla to.Život se vratio u normalu,a svako u Fell's Churchu se oseća sigurnijim na taj način.Svi se osećaju kao da su se probudili iz lođeg sna,a najzadnja stvar koju žele je da ponovo budu umešani.“

Bonnie je samo odmahnula glavom.
„I lakše je verovati da se nekolicina tinejdžerki igrala sa Ouija tablom,a onda su svetla nestala,a one su poludele i počele da trče.I da se jedna od njih samo preplašila i zbunila toliko da je protrčala kroz prozor.“
Tišina je trajala nekoliko minuta,a onda je Meredith rekla: „Želim da je Alaric ovde.“
Uobičajeno,Bonnie bi joj malo zapaprila i rekla: „I ja,“.Alaric je bio jedan od najlepših momaka koje je ikada videla,iako ima dvadeset i dve.Sada joj je samo stisnula ruku.
„Možeš li ga nekako nazvati?“
„U Rusiji?Ne znam čak ni gde je u Rusiji.“
Bonnie se ugrizla za usnu.A onda se malo pridigla.Meredith je vozila kroz ulicu Lee,a na školskom parkiralištu su mogle videti ekipu.Ona i Meredith su razmenile poglede,a Meredith je kimnula. „Možemo i mi,“ rekla je. „Hajde da vidimo da li su oni pametniji od njihovih roditelja.“
Bonnie je mogla videti kako se iznenađena lica okreću prema autu.Kada su ona i Meredith izašle,ljudi su se počeli micati,praveći im put do centra ekipe.I Caroline je bila tamo,držala je lakat rukom i tresla svojom kosom.
„Nećemo spavati u toj kući dok se ne popravi,“ rekla je,podrhtavajući u svom belom džemperu. „Tata kaže da ćemo uzeti apartman u Heronu dok se sve ovo ne završi.“
„Koja je razlika?Može te pratiti do Herona,sigurna sam,“ rekla je Meredith.Caroline se okrenula,ali njene zelene oči nisu pogledale baš u Meredithine. „Tko?“ rekla je.
„O,Caroline,ne i ti!“ Bonnie je eksplodirala.
„Ja samo želim da odem odavde,“ Caroline je rekla.
Njene oči su se podigle na trenutak,a Bonnie je videla koliko je ona preplašena. „Ne mogu to više podneti.“ Kao da je morala da dokaže te reči u toj istoj minuti,progurala se kroz ekipu.
„Pusti je,Bonnie,“ Meredith je rekla. „Nema koristi.“
„Od nje nema koristi,“ rekla je Bonnie besno.Ako se Caroline,koja je znala,ponašala ovako,šta se može očekivati od ostale dece?Videla je odgovore na njihovim licima.Svi su izgledali uplašeno,uplašeno kao da su ona i Meredith donele neku zaraznu bolest sa njima.Kao da su ona i Meredith bile problem.

„Ne mogu da verujem,“ Bonnie je promrmljala.
„Ni ja ne mogu da verujem,“ rekla je Deanna Kennedy,Sueina prijateljica.Ona je bila ispred ekipe i nije izgledala nervozno kao ostali. „Pričala sam sa Sue juče ujutro i bila je tako srećna.Ne može biti mrtva.“ Deanna je počela jecati.Njen dečko je stavio ruku oko nje,a nekoliko drugih devojaka je počelo plakati.Momci su frknuli.Bonnie je osetila nalet nade. „I ona neće biti jedina mrtva,“ dodala je. „Elena nam je rekla da je ceo grad u opasnosti.Elena je rekla...“ Bonnie je čula kako joj se glas snižava.Meredith je bila u pravu;ono što se desilo prošle zime,svi su to stavili iza sebe.Više ne veruju.
„Šta nije u redu sa svima vama?“ dodala je bespomoćno,želeći da pogodi nešto. „Vi stvarno mislite da je Sue bacila samu sebe sa tog balkona!“
„Ljudi govore – “ Deannin dečko je počeo,a onda šmrknuo u samoodbranu. „Pa – rekli ste policiji da je Vickie Bennett bila u prostoriji,da?A sada je ponovo izvan sebe.A samo malo pre ste čule kako Sue viče 'Ne,Vickie,ne!'?“
Bonnie je osetila kao da je vetar prostrujao kroz nju. „Vi mislite da je Vickie – o,Bože,vi ste izvan sebe!Slušajte me.Neko je zgrabio moju ruku u toj kući i to nije bila Vickie.I Vickie nema ništa sa bacanjem Sue preko tog balkona.“
„Kao prvo,jedva da je dovoljno jaka,“ Meredith je rekla. „Teži oko pedeset kilograma.“
Neko iza ekipe je promrmljao nešto kako ludi imaju nadnaravnu snagu. „Vickie ima psihijatrijski dosje – “
„Elena nam je rekla da je to muško!“ Bonnie je skoro viknula,gubeći bitku sa samokontrolom.Lica koja su se podigla bila su nepopustljiva.A onda je videla da je gotovo izgubila.
„Matte!Reci im da nam veruješ.“
Matt Honeycutt je stajao sa rukama u džepovima i pognutom plavom glavom.Sada je pogledao nagore,a Bonnie je videla da je ono što je videla u njegovim očima nateralo da izgubi dah.Nisu bile teške i potresene kao svačije ostale,ali bile su pune nečega istog tako lošeg.Šmrknuo je bez da je izvadio ruke iz džepova.
„Šta vredi,verujem vam,“ rekao je. „Ali koja je razlika?Sve će biti isto na kraju.“
Bonnie je,po prvi put u životu ostala bez reči.Matt je bio uzrujan od kako je Elena umrla,ali ovo...
„Opet,on veruje,“ Meredith je rekla brzo,intervenirajući. „Sada,šta treba da uradimo da ubedimo vas ostale?“

„Da nam vratiš Elvisa,možda,“ rekao je glas koji je u istom trenutku naterao Bonnienu krv da ključa.Tyler.Tyler Smallwood.Smešio se kao kreten u svom preskupom Perry Ellis džemperu,pokazujući svoje jake bele zube.
„Nije toliko dobro kao psihički e-mail od mrtve Kraljice Plesa,ali za početak,“ Tyler je dodao.
Matt je oduvek govorio da ga taj smešak tera da mu zabije pesnicu u nos.Ali Matt,jedini momak blizu Tyleru,je buljio u zemlju.
„Začepi Tylere!Ne znaš ti šta se desilo u toj kući,“ Bonnie je rekla.
„Pa ni vi izgleda.Možda da se niste skrivale u dnevnoj sobi,možda biste videle šta se desilo.Onda bi vam možda neko i poverovao.“
Bonniene reči su umrle na njenom jeziku.Buljila je u Tylera,otvorila usta,a onda ih zatvorila.Tyler je čekao.Kada ona nije progovorila,ponovo je napravio grimasu.
„Stavljam novac na to da je to uradila Vickie,“ rekao je namigujući Dicku Carteru,Vickienom bivšem dečku. „Jaka je ona mala,zar ne Dick?Ona je to mogla uraditi.“ Okrenuo se i dodao preko ramena: „Ili se možda naš dragi Salvatore vratio u grad.“
„Ti kretenu!“ doviknula je Bonnie.Čak je i Meredith poviknula od frustracije.Zbog toga što se na svaki pomen Stefana dizala panika,a Tyler je to znao.Svako se okretao osobi do sebe i razmenjivao stravu,uzbuđenje.Najviše su devojke bile uzbuđene.To je stavilo kraj na skup.Ljudi su se odvojili na dvoje,troje i raspravljali o nečemu.Bonnie je gledala u njih ljutito.
„Pretpostavimo da ti veruju.Šta želiš da rade?“ Matt je rekao.Nije ga primetila pored sebe.
„Ne znam.Nešto između stoji i čeka da bude pokupljeno.“ Pokušala je da ga pogleda u lice. „Matte,jesi dobro?“
„Ne znam.Jesi li ti?“
Bonnie je promislila. „Ne.Mislim,na jedan način sam iznenađena što uopšte mogu da fukcionišem,zbog toga što je Elena umrla.Jednostavno ne mogu da se nosim sa time.Uopšte.Ali onda,nisam bila bliska sa Sue toliko,a pored toga...ne znam!“ Želela je ponovo nešto da pogodi. „Samo je previše!“

„Ti si luda.“
„Da,luda sam.“ Odjednom je Bonnie razumela osećaje koje je imala tog dana. „Ubijanje Sue nije bilo samo pogrešno,nego zlo.Istinski zlo.I tko god je to uradio,neće se izvući sa tim.To će biti – ako je svet takav,mesto gde se sve može desiti bez kazne...ako je to istina...“ Videla je da nema načina na završi.
„Onda šta?Nećeš živeti više ivde?Šta ako je svet istinski takav?“
Oči su mu bile tako izgubljene,tako gorke.Bonnie je bila potrešena.Ali rekla je: „Neću dopustiti da bude takav.A ni ti nećeš.“
Jednostavno je pogledao u nju,kao da je ona dete koje insistira da postoji Deda Mraz.
Meredith je progovorila: „Ako očekujemo da nas drugi ljudi uzmu za ozbiljno,onda bolje da samo sebe uzmemo za ozbiljno.Elena jeste komunicirala sa nama.Želela je da uradimo nešto.A sada,ako stvarno verujemo u to,bolje da shvatimo šta je to.“
Mattovo lice se trgnulo na pomen Eleninog imena.Jadni dečko,zaljubljen si u nju više nego ikada,pomislila je Bonnie.Pitam se šta te može naterati da je zaboraviš? Rekla je: „Da li ćeš nam pomoći,Matte?“
„Pomoći ću,“ Matt je rekao tiho. „Ali ja još ne znam šta vi to radite.“
„Zaustavljamo ubistva pre nego što još neko strada,“ rekla je Bonnie.I tada je po prvi put shvatila da je baš to ono što je mislila da radi.
„Sama?Zato jer si sama,znaš.“
„Mi smo sami,“ Meredith je ispravila. „Ali to nam je Elena pokušavala reći.Rekla je da moramo uraditi čaroliju prizivanja da potražimo pomoć.“
„Laku čaroliju sa samo dva sastojka,“ Bonnie se setila sna.Postajala je uzbuđenija. „I rekla je da mi je već rekla sastojke – ali nije.“
„Prošle noći je rekla da neko kvari našu komunikaciju,“ Meredith je rekla. „Zvuči mi da je to ono što se desilo u snu.Da li ti stvarno misliš da si pila čaj sa Elenom?“

„Da,“ Bonnie je rekla. „Mislim,znam da nismo stvarno imale ludu čajanku na Toplim Prolećima,ali mislim da mi je Elena slala poruku.A onda je nešto preuzelo tu zabavu.Ali ona se borila,i na kraju je samo za trenutak dobila kontrolu nazad.“
„U redu.To znači da moramo da se koncentrišemo da početak sna,dok je Elena komunicirala sa tobom.Ali šta ako je ono što je rekla već bilo pomešano,pa je zvučalo čudno.Možda to nije bilo nešto što je stvarno rekla,možda nešto što je uradila...“
Bonniena ruka se podigla da dotakne kovrdže. „Kosa!“ viknula je.
„Šta?“
„Kosa!Pitala sam je ko joj je napravio kosu,onda smo pričale o tome,a onda je ona rekla 'Kosa je veoma važna.'I Meredith,kada je pokušala da nam kaže sastojke prošle noći,prvo slovo jednog od njih je bilo H!“
„To je to!“ Meredithine tamne oči su zasvetlucale. „Sada samo moramo smisliti drugi.“
„Ali znam i njega!“ Bonnien smeh je bio histeričan. „Rekla mi ga je odmah posle kose,a ja sam pomislila da je to čudno.Rekla mi je 'Krv je važna,takođe.'“
Meredith je zaklopila oči od shvatanja. „I prošle noći,na Ouija tabli je pisalo 'Krvkrv-krv.' Mislila sam da nam nešto to radi,ali ne,“ rekla je.Otvorila je oči. „Bonnie,da li stvarno misliš da je to to?Da li su to sastojci ili moramo da se počnemo brinuti o blatu,sendvičima,miševima i čaju?“
„To su sastojci,“ Bonnie je rekla. „Zvuče kao sastojci koji imaju smisla za čaroliju prizivanja.Sigurna sam da mogu naći ritual u moj knjigama o Keltima.Samo moramo smisliti ko je osoba koju treba da prizovemo...“ Nešto je pogodilo,a njen glas je zastao.
„Pitao sam se kada ćeš primetiti,“ Matt je rekao,govoreći posle dugo vremena. „Ne znaš ko je to,zar ne?“

Prevod: Adelisa

The Vampire Diaries Serbia

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]