You are not connected. Please login or register

Drugo Poglavlje

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Drugo Poglavlje on Sat 09 Oct 2010, 5:03 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator

Vampirski Dnevnici, Knjiga IV.

"Mračno Okupljanje"

By

Lisa J. Smith

Drugo Poglavlje

„I to je sve čega se sećam,“ Bonnie je zaključila kako su ona i Meredith šetale niz Ulicu suncokreta između redova visokih viktorijanskih kuća.
„Ali to je definitivno bila Elena?“
„Da i pokušavala je da mi kaže nešto na kraju.Ali taj deo mi nije jasan,izuzev što je važan,strašno važan.Šta ti misliš?“
„Sendviči od miševa i otvoreni grobovi?“ Meredith je podigla elegantnu obrvu. „Mislim da mešaš Stephena Kinga sa Lewisom Carrollom.“
Bonnie je pomislila da je verovatno u pravu.Ali njen san je i dalje mučio;mučio je celi dan,dovoljno da stavi u drugi plan njene rane zabrinutosti.A sada,kada su se Meredith i ona pojavile pred Carolineinom kućom,stare brige su se vratile sa osvetom.Stvarno je trebala reći Meredith o ovome,pomislila je,gledajući nervozno prema visočijoj devojci.Nije trebala pustiti Meredith da se ušeta tu nepripremljena...Meredith je pogledala u osvetljene prozore kuće Kraljice Anne sa uzdahom.
„Stvarno ti trebaju te naušnice večeras?“
„Da,da;da,apsolutno.“ Sada je prekasno.Onda napravi najbolje od toga. „Sviđaće ti se kada ih vidiš,“ dodala je čuvši notu očaja u sopstvenom glasu.Meredith je zastala i uperila tamne oči u Bonnie.Onda je kucnula na vrata. „Samo se nadam da Caroline večeras nije kući.Možemo završiti zaglavljene sa njom.“
„Caroline da ostane kući u subotu naveče?Ma daj.“ Bonnie je držala svoj dah prilično dugo;počela je osećati vrtoglavicu.Smeh je došao,prilično pogrešan: „Kakav koncept,“ dodala je nekako histerično kada je Meredith rekla: „Ne mislim da je iko kući,“ i posegla za kvakom.Zaposednuta nekim ludim impulsom,Bonnie je dodala: „Fidli didli di.“
Sa rukom na kvaci,Meredith je zastala i okrenula se da pogleda u nju: „Bonnie,“ rekla je tiho. „Jesi li ti kompletno prošla kroz ozon?“
Ne,“ Bonnie je zgrabila Meredithinu ruku i blenula u njene oči.Vrata su se sama otvarala. „O,Bože,Meredith,molim te nemoj me ubiti...“
„Iznenađenje!“ viknula su tri glasa.

„Nasmeši se,“ Bonnie je rekla,pokazujući odjednom odoljivo telo svoje prijateljice kroz vrata u svetlu sobu punu buke i konfeta.I sama se nasmešila kada je kroz zube progovorila: „Ubij me kasnije – zaslužujem – ali sada se smeši.“
Baloni su bili po čitavoj sobi,oni skupi.Nekoliko poklona je bilo na stolu.Tamo je stajao čak i aranžman cveća,a Bonnie je primetila da se orhideje slažu sa Carolineinim svetlo-zelenim šalom.Hermes svila sa vezom loze i lišća.Završiće sa orhidejom na kosi,kladim se,pomislila je Bonnie.Plave oči Sue Carson su bile uplašena,smešak joj se tresao. „Nadam se da za večeras nisi imala planove Meredith,“ rekla je.
„Ništa što ne bih mogla slomiti čeličnom šipkom,“ Meredith je odgovorila.Ali se nasmejala i Bonnie se opustila.Sue je bila na takmičenju za princezu plesa,zajedno sa Bonnie,Meredith i Caroline.Ona je bila jedina devojka u školi,koja je pored Bonnie i Meredith,stala uz Elenu kada su joj svi okrenuli leđa.Na Eleninoj sahrani je rekla da će Elena uvek biti kraljica srednje škole Robert E. Lee i odustala je od nominacije za Snežnu kraljicu Eleni za sećanje.Niko nije mogao mrzeti Sue.Najgore je prošlo,pomislila je Bonnie.
„Želim da nas slikam sve na kauču,“ Caroline je rekla,gurajući ih iza cveća. „Vickie,slikaj,hoćeš li?“
Vickie Bennett je stajala tiho,neprimetno.Sada je rekla: „O,naravno,“ i nervozno se nasmejala,odgurnula smeđu kosu sa očiju i uzela fotoaparat.Kao nekakva sluga,Bonnie je pomislila,a blic je zaslepeo.Kada je slika izašla,Sue i Caroline su se smejale i pričale okolo Meredithine suve učtivosti,Bonnie je primetila nešto drugo.Bila je to dobra slika;Caroline je izgledala uočljiva kao i uvek,sa svojom zlatnom kosom i svetlo-zelenim orhidejama ispred sebe.I Meredith je bila tu,izgledala je ironično sa tom tamnom kosom,lepa i bez pokušavanja,i tamo je bila ona sama,za glavu kraća od ostalih,sa crvenim kovrdžama i ovčijim izgledom na faci.Ali čudna stvar je bila figura pored nje.To je bila Sue,naravno da je bila Sue,ali na trenutak,plava kosa i plave oči su izgledale kao da pripadaju nekome drugom.Neko ko je sa hitnjom gledao u nju i govorio nešto važno.Bonnie se ukočila na sliku,a onda brzo trepnula.Slika je plivala ispred nje,a hladna nervoza joj se popela uz kičmu.

Ne,to je samo Sue na slici.Mora da je poludela na trenutak ili je pustila da Carolineina želja 'sve ponovo zajedno' uteče na nju.
„Ja ću slikati sledeću,“ rekla je ustajući. „Sedi Vickie i nagni se.Ne,dalje,dalje – e,tu!“ Sve Vickiene kretnje su bile brze i nervozne.Kada je krenuo blic,poskočila je kao da je životinja koja se sprema da je napadne.Caroline je jedva i pogledala u sliku,ustajala je i uputila se prema kuvinji. „Pogodite šta imamo umesto torte?“ rekla je. „Pravim sopstvenu verziju Mrtve Čokolade.Hajde,morate mi pomoći.“ Sue je pratila,a posle duge pauze i Vickie.Poslednji tragovi Meredithinog zadovoljnog izraza lica su iščezavali kada se okrenula prema Bonnie.
„Trebala si da mi kažeš.“
„Znam.“ Bonnie je spustila glavu.A onda je pogledala u nju u napravila grimasu. „Ali onda ti ne bi došla i ne bismo jeli Mrtvu Čokoladu.“
„I to ovo pravi vrednim?“
„Pa,pomaže,“ rekla je Bonnie,pokušavajući biti razumna. „I stvarno,možda neće biti toliko loše.Caroline pokušava da bude fina,a i lepo je za Vickie da izađe malo...“
„Ne izgleda mi kao da je dobro za nju,“ Meredith je rekla. „Izgleda kao da će imati srčani udar.“
„Pa,sigurno je samo nervozna.“ Po Bonnienom mišljenju,Vickie je imala dobar razlog da bude nervozna.Prošlo polugodište je provela u transu,polako je silazila sa uma od moći koju nije razumela.Niko nikada nije očekivao da izađe iz toga i ponovo bude normalna.
„I na kraju,“ Bonnie je rekla, „Nije ti pravi rođendan.“
Meredith je uzela fotoaparat i prevrtala ga u rukama.I dalje je gledala u svoje ruke kada je rekla: „Jeste.“
„Šta?“ Bonnie se ukočila,a onda glasnije rekla: „Šta ti to reče?“
„Rekla sam da jeste moj pravi rođendan.Carolineina majka joj je to sigurno rekla;njena i moja majka su nekada bile dobre prijateljice.“
„Meredith,o čemu ti to?Tvoj rođendan je bio prošle sedmice,tridesetog maja.“
„Ne,nije.Danas je,šestog juna.Istina je;tako piše i na mojoj vozačkoj dozvoli i svugde.Moji roditelji su ga navikli slaviti sedmicu ranije,jer šesti juni je previše uzrujavajući za njih.Tada je moj deda napadnut i tada je poludeo.“

Kada je Bonnie izdahnula u nemogućnosti da progovori,smireno je dodala: „Pokušao je da ubije moju baku.I mene je pokušao da ubije.“ Meredith je stavila fotoaparat na centar stola. „Stvarno trebamo ići u kuvinju,“ rekla je tiho. „Mirišem čokoladu.“
Bonnie je i dalje bila paralizovana,ali njen um je ponovo počeo da radi.Shvatila je da je Meredith i pre o ovome pričala,ali nije rekla punu istinu.I nije rekla kada se to desilo.
„Napadnut – misliš onako kako je Vickie napadnuta,“ Bonnie je izvalila.Nije mogla reći reč vampir,ali je znala da je Meredith razumela.
„Kao što je Vickie bila napadnuta,“ Meredith je potvrdila. „Hajde,“ dodala je još tiše. „Čekaju nas.Nisam mislila da te uzrujam.“
Meredith ne želi da budem uzrujana,tako da neću biti uzrujana,Bonnie je pomislila premazujući čokoladni kolač.Iako smo bile prijateljice od prvog razreda i iako mi nikada nije rekla ovu tajnu pre.Na trenutak joj se koža sledila i reči su počele da lutaju ivicama njenog uma.Niko nije kao što se čini.Bila je upozorena prošle godine kada je Honoria Fell pričala kroz nju.I ispostavilo se da je proročanstvo zastrašujuće tačno.Šta ako još nije gotovo?Čudno,nije bilo teško.Meredith i Vickie prvo nisu pričale puno,ali Bonnie je nastavljala biti fina prema Vickie,a ni Meredith nije mogla odoleti poklonima.Kada je otvorila poslednji sve su smejale i pričale.Raspoloženje tolerancije se nastavilo kada su se pomerile u Carolineinu sobu da vide njenu odeću i nove CD-ove,kao i foto-albume.Kada se ponoć približila,ležale su u vrećama za spavanje i pričale.
„Šta je sa Alaricom ovih dana?“ Sue je pitala Meredith.
Alaric Saltzman je bio Meredithin dečko – neka vrsta toga.On je maturant sa univerziteta Duke,koji je magistrirao parapsihologiju i koji je pozvan u Fell's Church prošle godine,kada su počeli napadi vampiri.Iako je u početku bio neprijatelj,završio je kao saveznik – i prijatelj.
„On je u Rusiji,“ Meredith je rekla. „Perestroika,znate?Tamo istražuju šta su oni radili sa psihicima tokom Hladnog rata.“
„Šta ćeš mu reći kada se vrati?“ pitala je Caroline.

To je bilo pitanje koje je Bonnie htela sama da pita Meredith.Zbog toga jer je Alaric bio skoro četiri godine stariji,Meredith mu je rekla da sačeka do njene mature,pa da pričaju o svojoj budućnosti.Ali sada Meredith ima osamnaest – danas,podsetila je Bonnie sebe samu – a matura je za dve sedmice.Šta li će se desiti posle?
„Nisam odlučila,“ Meredith je rekla. „Alaric želi da idem na Duke,a tamo sam i prihvaćena.Ali nisam sigurna,moram razmisliti.“
Bonnie je to bilo drago čuti.Želela je da Meredith ide na Boone Junior koledž sa njom,ne da ode negde i da se venča,ili čak veri.Glupo je odlučiti se za jednog momka tako mlada.Bonnie je bila drugačija;išla je od dečka do dečka i bila zadovoljna.Lako se zaljubljivala,i prelazila preko toga isto tako lako.
„Ja još nisam videla dečka koji to zavređuje,“ rekla je.
Svi su pogledali u nju.Sueina brada je bila u njenim rukama kada je pitala: „Čak ni Stefan?“
Bonnie je trebala znati.Sa samo jednim svetlom i zvukom šuštanja lišća javorova napolju,bilo je neizbežno da se razgovor okrene na Stefana – i na Elenu.
Stefan Salvatore i Elena Gilbert su već bili legenda u gradu,kao Romeo i Julija.Kada je Stefan došao u Fell's Church,svaka ga je devojka želela.I Elena,najlepša,najpopularnija,najneobijenija devojka u školi,ga je takođe želela.I kada ga je dobila,shvatila je opasnost.On nije bio ono što je izgledao – imao je tajnu,tamniju nego što je iko mogao pretpostaviti.I imao je brata,Damona,čak još misterijoznijeg i još više opasnijeg od njega.Elena je bila zaglavljena između dva brata,volela je Stefana ali je bila privlačena Damonovoj neodoljivoj divljini.Na kraju je umrla da ih obojicu spasi.
„Možda Stefan – ako si Elena,“ Bonnie je promrmljala.Atmosfera se promenila.Sada je bila zapaljena,malo tužna,prava za kasno-noćna poverenja.
„Još ne mogu da verujem da je nema,“ Sue je rekla tiho,tresući glavom i zatvarajući oči. „Bila je življa od svih ostalih.“
„Njen plamen je goreo svetlije,“ rekla je Meredith gledajući u odsjaje koje je bacala lampa na plafonu.Njen glas je bio mekan,ali intenzivan i Bonnie je shvatila da su te reči opisale Elenu bolje nego išta što je čula.

„Bilo je vremena kada sam je mrzela,ali nikad je nisam mogla ignorisati,“ Caroline je priznala,očiju suženih u sećanju. „Nije ona bila osoba koju možeš ignorisati.“
„Jednu stvar sam naučila iz njene smrti,“ Sue je rekla. „To je da se to može desiti svima nama.Ne možeš potrošiti ne trenutak svog života uzalud jer nikada ne znaš koliko ti je dugo ostalo.“
„Može to biti i šezdeset godina ili šezdeset minuta,“ Vickie se složila niskim glasom. „Svaka od nas može umreti i večeras.“
Bonnie se promeškoljila,uznemirena.Ali pre nego što je mogla išta da kaže,Sue je ponovila: „Još ne mogu da verujem da je stvarno nema.Ponekad osećam da je negde tu,blizu.“
„O,i ja takođe,“ rekla je Bonnie.Slika Toplih Proleća je obasjala njen um i na trenutak se činila mnogo življom nego Carolineina soba. „Prošle noći sam je sanjala i imala sam osećaj da je to stvarno ona i da pokušava da mi nešto kaže.I dalje imam taj osećaj,“ rekla je prema Meredith.
Ostale devojke su pogledale u nju u tišini.Jednom su sve smejale kada bi Bonnie rekla bila šta o nadnaravnom,ali sada ne.Njene psihičke moći su bile neminovne,izvandredne i pomalo zastrašujuće.
„Jesi li stvarno?“ izdahnula je Vickie.
„Šta misliš da je htela da kaže?“ pitala je Sue.
„Ne znam.Na kraju je tako jako pokušavala da održi kontakt sa mnom,ali nije mogla.“
Onda je ponovo nastala tišina.I konačno je Sue rekla,oklevajući: „Misliš li...misliš li da ti nju možeš kontaktirati?“
Sve su se to pitale.Bonnie je pogledala u Meredith.Ranije je kritikovala taj san,ali sada je ozbiljno gledala u Meredithine oči.
„Ne znam,“ Bonnie je rekla polako.Vizije iz noćne more su se okretale oko nje. „Ne želim da odem u trans i da se otvorim tome šta god da je tamo,to sigurno.“
„Da li je to jedini način da se komunicira sa mrtvim ljudima?Šta je sa Ouija tablom ili nečim?“ Sue je pitala.
„Moji roditelji imaju Ouija tablu,“ Caroline je rekla malo preglasno.Odjednom je zapaljena atmosfera iščezla,a tenzija je napunila zrak.Svi su seli uspravno i gledali jedni u druge sa spekulacijama na licu.Čak je i Vickie izgledala zaintrigirano,uprkos njenoj uplašenosti.

„Hoće li raditi?“ Meredith je pitala Bonnie.
„Bi li trebale?“ Sue se pitala naglas.
„Da li se usuđujemo?To je pravo pitanje,“ Meredith je rekla.Bonnie je shvatila da sve gledaju u nju.Oklevala je,a onda frknula.Uzbuđenje je kolalo kroz njen stomak.
„Zašto ne?“ rekla je. „Šta imamo da izgubimo?“
Caroline se okrenula prema Vickie. „Vickie,ormar je na dnu stepenica.Ouija tabla bi trebala biti unutra,na vrhu,zajedno sa ostalim igrama.“
Nije čak ni rekla 'Molim te,da li bi nam donela?'.Bonnie se lecnula,a onda otvorila usta,ali Vickie je već bila izvan vrata.
„Mogla si biti malo pristojnija,“ Bonnie je rekla Caroline. „Šta je ovo,tvoja impresija Pepeljugine zle maćehe?“
„O,hajde Bonnie,“ Caroline je rekla nestrpljivo. „Srećna je što smo je pozvale.I ona to zna.“
„A ja sam mislila da je dočekana kako treba od strane Vašeg visočanstva,“ Meredith je rekla suvo.
„I pored toga – “ Bonnie je počela,kada je prekinuta.Buka je bila tanka i potresna,a na kraju je prekinuta,ali nije bilo pogreške.To je bio vrisak.Praćen je sa mrtvom tišinom i onda je opet počeo.Na trenutak su devojke bile zatečena,a onda su sve istrčale u hodnik i niz stepenice.
„Vicki!“ Meredith sa svojim dugim nogama je prva sišla niz stepenice.Vickie je stajala ispred ormara,ruku ispruženih kao da želi da zaštiti lice.Obgrlila je Meredith i dalje vrišteći.
„Vickie,šta je bilo?“ pitala je Caroline,zvučeći više ljuto nego uplašeno.Kutije su bile rasute po podu,a monopolske karte su bile posvuda. „Zbog čega vičeš?“
„Zgrabilo me!Dotakla sam vrh kada me nešto zgrabilo oko ruke!“
„Od pozadi?“
„Ne!Iznutra,iz ormara.“
Bonnie je pogledala u otvoren ormar.Zimski kaputi su visili,neki od njih su bili do poda.Oslobađajući se od Vickie,Meredith je uzela kišobran i počela dirati kapute.
„O,nemoj – “ Bonnie je počela,ali kišobrani su samo doticali prazne kapute.Meredith ga je iskoristila da odgurne kapute u stranu,a to je samo otkrilo drvo.

„Vidite?Nikoga nema ovde,“ rekla je lagano. „Ali znaš šta,ovde su ovi kaputi i njihovi rukavi.Ako se nagneš dovoljno,kladim se možeš osetiti kako se nečija ruka zatvara oko tvoje.“
Vickie je iskoračila unapred,dotakla rukave,a onda pogledala na policu.Stavila je glavu u šake,duga svilena kosa joj je padala preko ruku.Na užasan trenutak Bonnie je pomislila da ona to plače,a onda je čula zvukova cerekanja.
„O,Bože!Stvarno sam mislila – o,kako sam glupa!Počistiću,“ Vickie je rekla.
„Kasnije,“ Meredith je rekla. „Sada idemo u dnevnu sobu.“ Bonnie je bacila poslednji pogled na ormar kada su krenule.
Kada su sve bile skupljene oko stočića,sa nekoliko svetala isključenih radi efekata,Bonnie je lagano stavila prste na mali plastični kvadratić.Nikada nije koristila Ouija tablu,ali je znala kako se to radi.Kvadratić se pomera od slova do slova i speluje poruku – ako su duhovi voljni da pričaju,onda je to to.
„Moramo je svi dodirivati,“ rekla je,a onda gledala kako su devojke poslušale.Meredithine prsti su bili dugi i vitki,Suini tanki sa ovalnim noktima.Carolineini nokti su bili obojeni u bronzanu.Vickieni su bili izgriženi.
„Sada zatvorite oči i koncentrišite se,“ Bonnie je rekla.Devojke su je poslušale;atmosfera ih je pridobijala.
„Mislite na Elenu.Stvorite njenu sliku.Ako je ovde,želimo da je dovučemo nama.“
Velika soba je bila tiha.U mraku iza svojih sklopljenih kapaka Bonnie je videla svetlo-zlatnu kosu i oči kao lapise.
„Dođi Elena,“ prošaptala je. „Pričaj sa mnom.“
Kvadratić je počeo da se pomera.Niko od njih nije mogao da ga mrda;sve su pritiskale iz drugačijig uglova.Nije bitno,mali kvadratić plastike je lagano klizio.Bonnie je držala oči zatvorenim dok se nije zaustavilo.Onda je pogledala.Kvadratić je pokazivao reč Da.Vickie je tiho jauknula.Bonnie je pogledala u druge.Caroline je brzo disala,očiju suženih.Sue,jedina od svih njih je držala oči zatvorenim.Meredith je izgledala bledo.Sve su očekivale da ona zna šta da radi.
„Nastavite se koncentrisati,“ Bonnie im je rekla.Osetila se nespremnom i malo glupom što se obraća praznom zraku.Ali ona je bila ekspert;morala je to uraditi.

„Da li si to ti Elena?“ rekla je.Kvadratić se pomerio i napravio mali krug,a onda se vratio na Da.Odjednom je Bonnieno srce počelo snažno da lupa,da se plašila da će joj potresti srce.Plastila ispod njenih prstiju je bila drugačija,skoro naelektrisana,kao da je neka nadprirodna energija strujala kroz nju.Više se nije osećala glupo.Suze su joj došle na oči,a mogla je videti da i Meredithine oči sjaje.Meredith joj je kimnula.
„Kako možemo biti sigurne?“ Caroline je rekla glasno,sumnjivo.Caroline to ne oseća;Bonie je shvatila.Ona ne oseća ništa što ja osećam.Psihički govoreći,ona je kreten.Pločica se ponovo pomerala,sada je dodirivala slova,tako brzo da je Meredith jedva imala vremena da speluje poruku.Čak i bez interpukcije je bila jasna:
CAROLINE NE BUDI KRETEN,govorilo je.SREĆNA SI ŠTO UOPŠTE PRIČAM SA TOBOM
„To je Elena,“ Meredith je rekla suvo.
„Zvuči kao ona,ali – “
„O,Caroline – daj začepi,“ Bonnie je rekla. „Elena,tako mi je drago...“ Grlo joj se zaključalo i onda je pokušala ponovo.
BONNIE NEMA VREMENA PRESTANI SLINITI I PRIONI NA POSAO
I to je Elena,takođe.Bonnie je šmrcnula i nastavila.
„Sanjala sam te sinoć.“
ČAJ
„Da.“ Bonnieno srce je lupalo brže nego ikada. „Želela sam da razgovaram sa tobom,ali onda su stvari postale čudno i počele smo gubiti kontakt – “
BONNIE NE TRANSIRAJ NE TRANSIRAJ NE TRANSIRAJ
„U redu.“ To je bio odgovor na njeno pitanje i bilo joj je olakšanje da to čuje.
PREKIDA INFLUENCIRA UNIŠTAVA NAŠU KOMUNIKACIJU POSTOJE LOŠE STVARI VEOMA LOŠE STVARI OVAMO
„Kao šta?“ Bonnie se nagnula prema tabli. „Kao šta?“
NEMA VREMENA!
Pločica kao da je otišla do uzvičnika.Nasilno se kretala od slova do slova,kao da Elena nema strpljenja.
ON JE ZAUZET PA VAM SE MOGU OBRAĆATI U OVOM TRENUTKU NEMA MNOGO VREMENA SLUŠAJTE KADA PRESTANEMO IZAĐITE IZ KUĆE KOLIKO BRŽE MOŽETE U OPASNOSTI STE
„Opasnosti?“ Vickie je ponovila,izgledaju kao da može skočiti iz stolice i trčati.
ČEKAJ SLUŠAJTE PRVO CELI GRAD JE U OPASNOSTI
„Šta da radimo?“ Meredith je rekla instantno.

TREBATE POMOĆ ON JE IZVAN VAŠE LIGE NEVEROVATNO JE JAK SADA SLUŠAJTE I PRATITE INSTRUKCIJE MORATE DA NAPRAVITE ČINI PRIVLAČENJA PRVI SASTOJAK JE K –
Bez upozorenja,pločica je počela da leti preko slova,letela je preko table.Pokazala je na stilizovanu sličicu meseca,a onda sunca,a onda na reči Industrija Braća Parker.
„Elena!“
Pločica se ponovo vratila na reči.
JOŠ JEDAN MIŠ JOŠ JEDAN MIŠ JOŠ JEDAN MIŠ
„Šta se dešava?“ Sue je zaplakala širom otvorenih očiju.Bonnie je bila preplašena.Pločica je sada pulsirala od energije,tamne i ružne energije kao ključajući katran koji je pekao njene prste.Ali mogla je osetiti nalet srebrne munje i to je bila Elenina prisutnost koja borila sa njom. „Ne puštajte!“ zaplakala je očajno. „Ne skidajte ruke!“
MIŠĆEDATEUBIJE,tabla je rekla.KRVKRVKRV.A onda...BONNIE IZLAZI ON JE OVDE TRČI TRČI TR –
Pločica se besno izmaknula,skliznula ispod Bonnienih prstiju,izvan njenog dohvata,a onda je preletela preko table i bacila se kroz vazduh kao da je neko bacio.Vickie je zavrištala.Meredith je stala na stopala.A onda su svetla nestala,a kuća se obojila u tamu.

Prevod: Adelisa

The Vampire Diaries Serbia

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]