You are not connected. Please login or register

Šesnaesto Poglavlje

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Šesnaesto Poglavlje on Sat 09 Oct 2010, 4:28 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator

Vampirski Dnevnici, Knjiga III.

"Bes"

By

Lisa J. Smith

Šesnaesto Poglavlje

16. decembar,ponedeljak

Stefan mi je ovo dao.Dao je mnogo stvari iz svoje osobe.Prvo sam rekla da ga ne želim,jer nisam znala šta da radim sa time.Ali sada mislim da imam ideju.Ljudi već počinju zaboravljati.Detalje su shvatili pogrešno i dodavali su stvari koje su samo izmislili.I najviše od svega izmišljaju objašnjenja.Zašto ovo nije nadprirodno,zašto nema razumnog razloga za ovo ili ono.To je blesavo,ali nema načina da ih se zaustavi,a posebno odrasle.Oni su najgori.Govore da su psi bili hidrofobični ili tako nešto.Veterinari su to imenovali,nešto kao besnilo koje je prošireno šišmišima.Meredith kaže da je to ironično.Ja mislim da je to glupo.
Deca su malo bolje,posebno oni koji su bili na plesu.Postoji neki na koje mislim da se možemo osloniti,popun Sue Carson i Vickie.Vickie se toliko promenila u poslednja dva dana da je to čudo.Nije kao što je bila u protekla dva i po meseca,ali nije ni onakva kakva je bila.Pre je bila neki buntovnik,družila se okolo sa žestokom ekipom.Mislim da je sada u redu.Čak i Caroline nije toliko loša.Nije pričala na prošloj službi,ali na ovoj jeste.Rekla je da je Elena bila prava snežna kraljica,što je neki plagijat Sueinog govora od pre,ali to je sigurno najbolje što je Caroline mogla.To je bila lepa gesta.Elena je izgledala tako mirno.Ne kao voštana lutka,nego kao da spava.Znam da to svi kažu,ali to je istina.Ovog puta je stvarno istina.Ali posle toga su ljudi pričali o 'njenom begu od davljenja' i takvim stvarima.I rekli su da je umrla od embolizma ili nečega takvog.Što je stvarno smešno.Ali to mi je dalo ideju.

Izvadiću njen drugi dnevnik iz kupatila.Pitaću gospođu Grimesby da ih stavi u biblioteku,ne kao u slučaju Honorie Fell,ali negde gde ih ljudi mogu uzeti i čitati.Zbog toga što je istina ovde.Ovo je mesto gde se nalazi prava priča.I ne želim da je iko zaboravi.Mislim da će se deca sećati.Pretpostavljam da trebam napisati šta se desilo ostalima;Elena bi to želela.Tetka Judith je u redu,iako je ona jedna od onih odraslih koji se ne mogu nositi sa istinom.Treba joj razumno objašnjenje.Ona i Robert će se venčati za Božić.To će biti dobro za Margaret.Margaret je dobro shvatila.Rekla mi je na službi da će ona nekada ići da vidi Elenu i svoje roditelje,ali ne sada,zbog toga što ima puno stvari koje mora ovde da odradi.Ne znam ko joj je to stavio u glavu.Pametna je ona za četverogodišnjakinju.Alaric i Meredith su takođe u redu.Kada su videli jedno drugo tog užasnog jutra,kada se sve smirilo i kada smo kupili komadiće,praktično su pali jedno drugom u zagrljaj.Mislim da se tamo nešto dešava.Meredith kaže da pričati o tome kada bude imala osamnaest i kada maturira.
Tipično,apsolutno tipično.Svi ostali dobiju momke.Razmišljam da probam jedan od bakinih rituala,samo da vidim da li ću se ikada udati.Čak,ovde nema nikoga za koga bi želela da se venčam.U stvari,ima Matt.Matt je fin.Ali u ovom trenutku on ima samo jednu devojku u svojoj glavi.Ne znam da li će se to ikada promeniti.Puknuo je Tylera u nos danas na službi,jer je Tyler rekao nešto o njoj.Tyler je jedna od onih osoba za koje znam da se nikada neće promeniti,bez obzira na šta.Uvek će biti zao kreten kao što je sada.Ali Matt – pa,Mattove oči su grozno plave.I ima strašno dobru desnicu.

Stefan nije mogao udariti Tylera jer nije bio tamo.Postoji dovoljno ljudi u gradu koji misle da je on ubio Elenu.Mora da jeste,kažu,zbog toga što nikoga drugog nije bilo dole.Katherinein pepo je razasut svugde okolo pre nego što su spasioci dospeli u kriptu.Stefan kaže da je to zbog toga što je bila tako stara da je izgorela.Kaže da je to trebao shvatiti prvog puta,kada se Katherine pretvarala da je izgorela,da mladi vampiri se ne pretvaraju tako u pepeo.Samo umiru,kao Elena.Samo stari gore.Neki ljudi – posebno gospodin Smallwood i njegovi prijatelji – bi sigurno krivili Damona da ga mogu uhvatiti.Ali ne mogu.Nije bio tamo kada su oni ušli u grob,jer mu je Stefan pomogao da ode.Stefan nije rekao gde,ali ja mislim negde u šumu.Vampiri sigurno ozdravljaju brzo jer kada sam ga danas videla posle službe,Stefan je rekao da je Damon napustio Fell's Church.Nije bio srećan u vezi toga;mislim da mu Damon nije rekao.Sada se postavlja pitanje:Šta Damon radi?Tamo negde grize nevine devojke?Ili se i on promenio?Ne bi se kladila na to.Damon je bio čudan momak.Ali očaravajući.Definitivno očaravajući.
Stefan nije rekao gde on ide.Ali imam jednu sumnju;Damon bi se mogao iznenaditi kada pogleda iza sebe.Izgleda da je Elena naterala Stefana da obeća da će ga paziti ili tako nešto.A Stefan uzima obećanja veoma,veoma ozbiljno.

Želim mu sreću.Ali on će raditi šta je Elena želela da on radi,što ja mislim da će ga usrećiti.Koliko može biti srećan bez nje.Nosi njen prsten na lančiću oko svog vrata.Ako mislite da sve od ovoga zvuči frivolentno ili kao da mene baš briga za Elenu,varate se.Izazivam bilo koga da mi to kaže u lice. Meredith i ja smo plakale celu subotu i većinu nedelje.I bila sam tako besna da sam želela da uzmem stvari i da ih razbijam.Nastavljam razmišljati,zašto Elena?Zašto?Kada je bilo toliko mnogo ljudi koji su mogli umreti te noći.Od celog grada,ona je bila jedna jedina.Naravno,to je uradila da ih spasi,ali zašto je morala dati svoj život za to?Nije fer.O,ponovo počinjem da plačem.To se dešava kada razmišljaš koliko je život fer.A ja ne mogu objasniti zašto nije.Želela bih da odem u grob Honorie Fell i da vidim da li ona može to objasniti,ali neće da mi se obraća.Ne mislim da to iko zna.Volela sam Elenu.Strašno će mi nedostajati.Celoj školi će.Kao da je svetlo otišlo.Robert kaže da to njeno ime znači na latinskom, 'svetlost.'Sada će uvek biti deo u mene gde je svetlost ugašena.Želela bih da sam se mogla pozdraviti sa njom,ali Stefan kaže da mi je poslala poljupce.Pokušaću misliti o tome kao da je to svetlost koju mi je slala.Bolje da sada prestanem pisati.Stefan odlazi,a Matt,Meredith i Alaric će da ga isprate.Nisam mislila da se ovako zaglavi;nikada nisam čuvala dnevnik.Ali želim da ljudi znaju istinu o Eleni.Nije ona bila bila svetica.Nije ona uvek bila slatka,dobra,iskrena i složna.Ali bila je jaka i volela je svoje prijatelje,a na kraju je uradila najnesebičniju stvar koju je iko mogao da uradi.Meredith kaže da to znači da je odabrala svetlo umesto tame.Želim da ljudi to znaju tako da se uvek mogu sećati.Ja ću uvek.

—Bonnie McCullough
12/16/91

Prevod: Adelisa

The Vampire Diaries Serbia

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]