You are not connected. Please login or register

Prvo Poglavlje

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Prvo Poglavlje on Sat 09 Oct 2010, 2:10 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator

Vampirski Dnevnici, Knjiga II.

"Borba"

By

Lisa J. Smith

Prvo Poglavlje

„Damone!“
Ledeni vetar je mrsio Eleninu kosu preko njenog lica,noseći je na njen lagani džemper.Hrastovo lišće se kovitlalo oko nadgrobnih spomenika.Elenine ruke su bile hladne,njene usne i obrazi su bili nesposobni,ali stajala je tu,vrišteći direktno u vetar.
„Damone!“
Ovo nevreme je bio dokaz njegove Moći,hteo je da je uplaši.Nije mu upalilo.Misao da je ta Moć bila okrenuta protiv Stefana u njoj je probudila vreli bes koji je goreo nasuprot vetra.Ako je Damon uradio nešto Stefanu,ako ga je povredio...
„Proklet bio,odgovori mi!“ vikala je na hrastove koji su ograničavali groblje.Mrtvi list je pao do njenog stopala,ali nije bilo odgovora.Iznad,nebo je bilo sivo kao staklo,sivo kao nadgrobni spomenici koji su je okruživali.Elena je osetila bes i frustraciju u grlu.Pogrešila je.Damon nije bio tu;bila je sama na vetru.
Okrenula se – i premrla.

Bio je iza nje,tako blizu da se njena odeća očešala od njegovu kada se okrenula.Na toj razdaljini,trebala je osetiti drugo ljudsko biće kako stoji tu,trebala je osetiti toplinu njegova tela ili čuti ga.Ali Damon,naravno,nije bio ljudsko biće.Napravila je nekoliko koraka unazad pre nego što je mogla zaustaviti samu sebe.Svaki instinkt koji je utišala da bi vikala na vetar sada je preklinjao da počne bežati.Stisla je pesnice.
„Gde je Stefan?“
Pojavila se linija između Damonovih obrva. „Koji Stefan?“
Elena je iskoračila napred i ošamarila ga.
Nije mislila da to uradi pre nego što jeste,a posle je mogla jedva verovati da je to uradila.Ali to je bio dobar šamar,sa punom snagom njenog tela,a Damonova glava se okrenula na jednu stranu.Ruka je zabolela.Stajala je,pokušavajući da smiri dah i gledala ga.

Bio je obučen kao i kada ga prvi put videla.Crne čizme,crne pantalone,crni džemper i kožna jakna.I izgledao je kao Stefan.Nije znala kako je to promašila pre.Imao je istu tamnu kosu,istu bledu kožu i isti uznemiravajući dobar izgled.Ali njegova kosa je bila prava,ne talasasta,i njegove oči su bile crne kao ponoć i njegove usne su bile okrutne.Okrenuo se i pogledao u nju i ona je videla kako krv dolazi u obraz koji je ošamarila.
„Ne laži mi,“ rekla je,a glas joj se tresao. „Znam tko si.I znam šta si.Ubio si gospodina Tannera sinoć.A sada je Stefan nestao.“
„Da li je?“
„Znaš da jeste!“
Damon se nasmejao,a onda isključio osmeh.
„Upozoravam te,ako si ga povredio – „
„Onda šta?“ rekao je. „Šta ćeš uraditi Elena?Šta možeš uraditi protiv mene?“
Elena je zaćutala.Po prvi put je shvatila da je vetar prestao.Dan je bio smrtonosno tih oko njih,a oni su stajali bez pokreta na centru neke velike moći.Izgledalo je da je sve,nebo,hrastovi i zemlja bila povezana sa njim,kao da je izvlačio moć iz svega oko njega.Stajao je sa glavom nagnutom unazad,očima punih svetala.

„Ne znam,“ prošaptala je. „Ali naći ću nešto.Veruj mi.“
Opet se nasmejao,a Elenino srce je poskočilo.Bože,prelep je.Zgodan je previše slaba i bezbojna reč.Kao i obično,smeh je trajao samo trenutak,ali iako su se njegove usne smirile,ostavio je trag u njegovim očima.
„Verujem ti,“ rekao je,opuštajući se,gledajući okolo.A onda se okrenuo prema njoj sa ispruženom rukom: „Predobra si za mog brata,“ rekao je opušteno.
Elena je pomislila da odgurne ruku,ali nije htela da ga ponovo dodiruje.
„Reci mi gde je.“
„Kasnije,možda – za cenu.“ Odmaknuo je ruku i Elena je shvatila da nosi isti prsten kao i Sefanov:srebrni sa lapisom.Zapamti to,rekla je sama sebi.To je važno.
„Moj brat,“ nastavio je, „je budala.Misli da zbog toga što izgledaš kao Katherine da si slaba i lako vodljiva kao i ona.Ali greši.Mogu osetiti tvoj bes sa druge strane grada.Mogu ga osetiti sada,belu svetlost kao pustinjsko sunce.Imaš snagu Elena,čak iako si to samo ti.Ali možeš biti mnogo jača...“

Buljila je u njega,ne razumevajući ga,nije joj se sviđala promena teme.
„Ne znam o čemu pričaš.I kakve to veze ima sa Stefanom?“
„Govorim o Moći,Elena.“ Iskoračio je prema njoj,gledajući je u oči,a glas mu je bio mekan: „Pokušala si sve i ništa te nije zadovoljilo.Ti si devojka koja ima sve,ali uvek je bilo nešto iznad tvog dosega,nešto što očajno želiš,a ne možeš imati.To je ono što ti nudim.Moć.Večni život.I osećanja koja nisi nikada osetila.“
A onda je razumela.Stresla se od strave. „Ne.“
„Zašto ne?“ prošaptao je. „Zašto ne probaš Elena?Budi iskrena.Zar ne postoji deo tebe koji to želi?“ Njegove oči su bile pune vreline i intenziteta koji su je transifiksovali,pravili je nemoćnom da skrene pogled od njega.
„Mogu probuditi stvari u tebi koje su spavale celi tvoj život.Dovoljno si jaka da živiš u tami,da budeš slavljena u njoj.Možeš postati kraljica senki.Zašto ne uzmeš tu Moć Elena?Pusti me da te pomognem da je dobiješ.“
„Ne,“ rekla je pokušavajući da ne gleda u njega.Neće gledati u njega,neće mu dopustiti da joj ovo uradi.Neće je naterati da zaboravi...da zaboravi...

„To je ultimativna tajna Elena,“ rekao je sa glasom koji je milovao kao njegovi prsti koji su dodirivali njeno grlo. „Bićeš srećna kao nikada do sada.“
Postojalo je nešto strašno važno čega se mora setiti.Koristio je moći da je natera da to zaboravi,ali ona mu neće pustiti da je natera da zaboravi...
„I bićemo zajedno,ja i ti.“ Hladni prsti su milovali njen vrat,kližući ispod okovratnika njenog džempera. „Samo nas dvoje,zauvek.“
Osetila je mali bol kada su njegovi prsti dodirnuli dve male ranice na njenom vratu i njen um se raščistio.
Naterati da zaboravi...Stefana.
To je bilo to što je hteo da izvuče iz njenog uma.Sećanje na Stefana,na njegove zelene oči,na njegov osmeh pokriven tugom.Ali ništa nije moglo da ga istera iz njenih misli sada,ne posle onoga šta su podelili.Odmaknula se od Damona gurajući njegove prste u stranu.Pogledala je ravno u njega.
„Već sam pronašla ono što hoću,“ rekla je. „I onoga sa kim želim da budem zauvek.“

Tama mu se popela uz oči,hladni bes koji je prostrujao kroz vazduh između njih.Gledajući u te oči,Elena je pomislila o kobri spremnoj za napad.
„Ne budi glupa kao moj brat,“ rekao je. „Ili ću te morati tretirati na isti način.“
Sada je bila preplašena.Nije mogla pomoći samoj sebi,ne sa hladnoćom koja je strujala kroz nju,zaleđujući joj kosti.Vetar se ponovo dizao.
„Reci mi gde je on,Damone.“
„U ovom trenutku?Ne znam.Zar ne možeš prestati misliti o njemu ni na jedan trenutak?“
„Ne!“ stresla se,a kosa joj je ponovo zaigrala pored lica.
„I to je tvoj konačni odgovor danas?Budi veoma sigurna da li želiš igrati ovu igru sa mnom Elena.Posledice nisu stvari kojima se možeš smejati.“
„Sigurna sam.“ Morala je da ga zaustavi pre nego što je ponovo bude pogledao. „I ne možeš me zastrašiti Damone,zar nisi primetio?Od trenutka kada mi je Stefan rekao šta si,šta si uradio,izgubio si svaku moć koju si mogao imati nadamnom.Mrzim te.Gadiš mi se.I ne postoji ništa što možeš da mi uradiš,ne više.“

Lice mu se stvrdnulo,senzualnost se zaledila,postala okrutna i gorko teška.Smejao se,ali ovaj smeh se nastavljao.
„Ništa?“ rekao je. „Mogu uraditi šta hoću i tebi i onima koje voliš.Nemaš pojma Elena šta mogu uraditi.Ali naučićeš.“
Iskoračio je unatrag,a vetar je prošao pored Elena kao nož.Njena vizija se maglila;kao da su zrake svetlosti popunile zrak pred njenim očima.
„Zima dolazi Elena,“ rekao je,a njegov glas je bio jasan i leden iako je govorio pod zavijanjem vetra. „Neoprostivo godišnje doba.Pre nego što dođe,naučićeš šta mogu,a šta ne mogu uraditi.Pre nego što zima dođe,pridružićeš mi se.Bićeš moja.“
Belina je zaslepljivala i nije više mogla videti njegovu tamnu figuru.Čak i njegov glas je iščezavao.Obgrlila je samu sebe rukama i posrnula,celo telo joj se treslo.
Prošaptala je: „Stefane – “
„O,i još jedna stvar,“ Damonov glas se vratio. „Pitala si ranije za mog brata.Ne muči se da ga tražiš Elena.Ubio sam ga sinoć.“
Srce joj se zatreslo,ali nije mogla ništa videti,samo vrtoglavu belinu koja je spaljivala njen nos i obraze i uvlačila se po njene kapke.I tada,fini oblici su se spustili na njenu kožu i ona je shvatila šta su:pahuljice.
Snežilo je prvog novembra.Iznad,sunce je nestalo.

Prevod: Adelisa

The Vampire Diaries Serbia

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]