You are not connected. Please login or register

01x20: Blood Brothers

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

1 01x20: Blood Brothers on Thu 16 Sep 2010, 3:27 pm

Delena ♥

Your Best Friend is a Witch
ZANIMLJIVOSTI
- Prva epizoda u kojoj je potvrđeno da je Stefanova i Damonova majka bila mrtva pre Katherininog dolaska u Mystic Falls.
- Julie Plec izjavila je da je Stefan odgovoran za Damonovo preobraženje, rekavši: "Some of us weren't sure if we could recover Stefan from that, and then we decided we needed Stefan to have those ranges and those flaws and that history to make his character as deep and enriched as possible."
- Što se tiče serijine mitologije/istorije, ova epizoda sadrži puno kontinuitetnih grešaka. U epizodi History Repeating, Stefan ponavlja Damonu da je gledao Katherine kako je odvode u Fell's Church. U ovoj epizodi, Damon je bio taj koji ju je gledao dok su je odvodili u crkvu, budući da je Stefan bio onesvešćen nakon što je upucan. U epizodi Lost Girls, Stefan govori Eleni da su on i Damon, obojica, bili omađijani (compelled) od strane Katherine. Ovo se ponavlja opet u History Repeating epizodi, kad Damon otkriva da on nikad nije bio omađijan od strane Katherine. Međutim, u ovoj epizodi, Emily kaže Stefanu i Damonu da nikad nisu bili omađijani od strane Katherine i da je on uvek bio voljan učesnik, čime se ovo čini značajno za prethodne razgovore sa Elenom i Damonom.
- Jenna Sommers, Bonnie Bennett, Tyler Lockwood, Caroline Forbes i Matt Donovan se ne pojavljuju u ovoj epizodi.
- Match.com, online kompanija za sudare.
- Little Boy Lost, film iz 1953. godine.
- Bambi.

SLIČNOSTI SA KNJIGOM
- Stefan je odgovoran za Damonovo prvo hranjenje krvlju i preobražaj u vampira, što je obrnuto od događaja u knjizi. U The Awakening knjizi, Stefan otkriva Eleni da su on i Damon učestvovali u borbama začaranog mača nakon Katherininog navodnog ubistva. Nakon što Damonov mač klizne kraj Stefanovog garda, pretpostavlja se da je Damon izboo svog brata slučajno, i sagao se da bi video šta je sa njim, dok je Stefan svesno i iz zlobe iskoristio bratovljev trenutak nepažnje i zabio svoj mač kroz Damonovo srce, osiguravši mu smrt i buđenje kao vampir.

BROJ MRTVIH
- Stefan Salvatore, upucan od strane Giuseppea Salvatorea.
- Damon Salvatore, upucan od strane Giuseppea Salvatorea.
- Henry, nabijen na kolac od strane Alarica.
- Giuseppe Salvatore, ubijen od strane Stefana.
- Neimenovana devojka, poklon Damonu od Stefana, kako bi hranjenjem završio preobražavanje.
- Pearl, nabodena kolcem od strane Johna Gilberta.
- Harper, nabijen od strane Johna Gilberta.

© The Vampire Diaries Serbia
Zabranjeno kopiranje texta!

Izvor

http://www.facebook.com/jocovic.marina

2 Re: 01x20: Blood Brothers on Thu 16 Sep 2010, 3:34 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Sad sam se totalno pozbunjivala zbog ovih grešaka - ko je šta kome rekao i ko je bio kompelovan a ko ne. xD

Nakon što Damonov mač klizne kraj Stefanovog garda, pretpostavlja se da je Damon izboo svog brata slučajno, i sagao se da bi video šta je sa njim, dok je Stefan svesno i iz zlobe iskoristio bratovljev trenutak nepažnje i zabio svoj mač kroz Damonovo srce, osiguravši mu smrt i buđenje kao vampir.

Stefan -.- Mad

Last edited by Zla_Sam on Thu 16 Sep 2010, 3:55 pm; edited 1 time in total

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

3 Re: 01x20: Blood Brothers on Thu 16 Sep 2010, 3:42 pm

Delena ♥

Proveri originalan text, možda nisam dobro prevela, ali trudila sam se da bude što jasniji.

4 Re: 01x20: Blood Brothers on Thu 16 Sep 2010, 3:47 pm

Zla_Sam

Administrator
Administrator
Ne, ne. Dobar je prevod Wink
Nego ja vjerovatno nisam dovoljno dobro pazila dok sam gledala epizode - nisam ranije primjetila te greške pa mi je malo čudno sad. xD

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

just twenty seconds 'til you're no longer mine.
http://willyoudothisforme.tumblr.com/

5 Re: 01x20: Blood Brothers on Thu 16 Sep 2010, 3:54 pm

Delena ♥

Uh, dobro je. Smile
Nisam ni ja. xD

6 Re: 01x20: Blood Brothers on Thu 16 Sep 2010, 6:42 pm

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥

Werewolf in Town
Werewolf in Town
Jenna Sommers, Bonnie Bennett, Tyler Lockwood, Caroline Forbes i Matt Donovan se ne pojavljuju u ovoj epizodi

Niko od njih...O.O

Neimenovana devojka, poklon Damonu od Stefana, kako bi hranjenjem završio preobražavanje.

Uff secam se te scene. :/ Bas me je iznenadilo sto je Stefan prvi probao ljudsku krv... I posle Damon...Sad

7 Re: 01x20: Blood Brothers on Thu 16 Sep 2010, 7:00 pm

daray

Wearing Your Pro Infinitio Rings.
ja skoro niti jednu gresku nisam primijetila dok sam gledala :S

cini mi se da su moja zapazanja otisla -.-

ovo sam morala dva puta procitati da bi se kako treba snasla, ko je kome rekao, uradio, sta sek ome prikazalo, ko ej sta vidjeo (:

http://horizoninblack.tumblr.com

8 Re: 01x20: Blood Brothers on Thu 16 Sep 2010, 10:56 pm

Nika Kći Zevsova ~

Administrator
Administrator
U The Awakening knjizi, Stefan otkriva Eleni da su on i Damon učestvovali u borbama začaranog mača nakon Katherininog navodnog ubistva. Nakon što Damonov mač klizne kraj Stefanovog garda, pretpostavlja se da je Damon izboo svog brata slučajno, i sagao se da bi video šta je sa njim, dok je Stefan svesno i iz zlobe iskoristio bratovljev trenutak nepažnje i zabio svoj mač kroz Damonovo srce, osiguravši mu smrt i buđenje kao vampir.

Julie Plec izjavila je da je Stefan odgovoran za Damonovo preobraženje

Kad se setim toga u knjizi. xD
Čoveče, koliko se razlikuje sve.
Ali da Stefan onda u fazi umiranja,
sam probode Damona iz osvete. TAKO. -.-
I u knjizi je debil.
Svuda.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

They are strong together, and they are each other’s weakness.

9 Re: 01x20: Blood Brothers on Fri 17 Sep 2010, 8:09 am

daray

♥qυєєη σƒ sнα∂σωѕ♥ wrote:
Jenna Sommers, Bonnie Bennett, Tyler Lockwood, Caroline Forbes i Matt Donovan se ne pojavljuju u ovoj epizodi

Niko od njih...O.O

Neimenovana devojka, poklon Damonu od Stefana, kako bi hranjenjem završio preobražavanje.

Uff secam se te scene. :/ Bas me je iznenadilo sto je Stefan prvi probao ljudsku krv... I posle Damon...Sad

daa, na kraju maltene ispada da je Stefan gori od Damona :S

a Damon dusa draga, on da vidi sta je s njega, a ovaj krtene ga probode s****** jedna

http://horizoninblack.tumblr.com

10 Re: 01x20: Blood Brothers on Sat 02 Oct 2010, 5:57 pm

DEstiny :3

Love Sucks
Love Sucks
- Julie Plec izjavila je da je Stefan odgovoran za Damonovo preobraženje, rekavši: "Some of us weren't sure if we could recover Stefan from that, and then we decided we needed Stefan to have those ranges and those flaws and that history to make his character as deep and enriched as possible."

^^

BROJ MRTVIH
- Stefan Salvatore, upucan od strane Giuseppea Salvatorea.
- Damon Salvatore, upucan od strane Giuseppea Salvatorea.
- Henry, nabijen na kolac od strane Alarica.
- Giuseppe Salvatore, ubijen od strane Damona.
- Neimenovana devojka, poklon Damonu od Stefana, kako bi hranjenjem završio preobražavanje.
- Pearl, nabodena kolcem od strane Johna Gilberta.
- Harper, nabijen od strane Johna Gilberta.

Koliko mrtvih xD

11 Re: 01x20: Blood Brothers on Sat 02 Oct 2010, 6:53 pm

pendragons

Klaus' Bloody Hybrid.
Klaus' Bloody Hybrid.
Ni ja nisam videla ove greske O.o

http://destinedtobe.tumblr.com/

12 Re: 01x20: Blood Brothers on Thu 18 Aug 2011, 12:11 am

LostInWonderland

Someone's New in Your World
Someone's New in Your World
Sjajna epizoda.